Nullkulu

Nullkulu

kuidas valida jooksujalatseid?

Kuidas valida jooksujalatseid

Jooksujalatsid on üks olulisemaid varustusi jooksuharrastajale. Kui valik on õige, siis võib see aidata ennetada vigastusi ja parandada sportlikku sooritust. Seetõttu on oluline valida sobivad jooksujalatsid vastavalt jooksja jala tüübile, jooksustiilile ja enda mugavustundele.

Allpool saad lugeda juhiseid, kuidas valida endale sobivad jooksujalatsid.

Kuidas valida õige suurus?

Jooksujalatsite suurus on üks olulisemaid tingimusi. Üleliigselt suured jalatsid võivad põhjustada vigastusi, sest jalg ei ole kindlalt jalatsis kinnitatud, samas kui liiga väikesed jalatsid võivad jätta jalgadele liiga vähe ruumi. Seetõttu tuleb kindlasti pöörata tähelepanu jalatsi suurusele.

Jalatsi sobivus vastavalt jala tüübile

Inimesed jagunevad kolme kategooriasse vastavalt jala tüübile: neutraalne, kõrge kaarega või lamenenud jalaga. Iga jalg on unikaalne ja seetõttu on oluline leida endale sobilik jooksujalats, mis pakub jalaarhi optimaalset tuge ja mõjutab jooksjate sooritust. Kui Sa ei ole kindel oma jala tüübis, on soovitatav pöörduda arsti või füsioterapeudi poole, kes aitab leida õige jooksujalatsi.

Millised on jooksustiili erisused?

Jalatsi valimisel tuleb arvestada ka oma jooksustiiliga. Iga inimene jookseb erinevalt, seetõttu tuleb valida jooksujalats vastavalt oma jooksustiilile. Näiteks mõni jooksja maandub oma jalgade otstega, samal ajal kui mõni jookseb kandadega. See võib mõjutada kinga talla tugevust ja kuju. Seetõttu tuleb enne ostmist hinnata, milline kinga tüüp on kõige enamat sobiv Sinu jooksutehnika poolest.

Mis on jalatsi kanditoetus?

Jalatsi kanditoetus mõjutab tervet keha, nii et see peakski ideaalis jalgapoovis kanduma. Jalatsitüüp, mis pakub kannale sobiva toe, vähendab vigastuste tekkimist ja parandab sportlikku jõudlust. Tegelikult on mõned jalatsimudelid valmistatud just selleks, et võimaldada laiemat kandituge.

Jalatsi kaal

Jooksujalatsi kaal mängib jooksjale olulist rolli. Liiga raske jalats võib vigastada jalalihaseid ja takistada liikumist, samas kui liiga kerge jalats ei paku vajalikku tuge. Kõige sobilikum jalats on kerge, kuid pakub piisavalt tuge jalgadele ja vähendab sportliku soorituse ajal vigastuste riski.

Mis on pöia tugi ja mille jaoks see on?

Pöia tugi on lihtsalt tugi, mis on paigutatud jalatsi sisemusse. See annab ülemäärasele jalale stabiilsuse, minimeerib ülemäärase liikumise ja ennetab vigastusi nagu plantaarfastsiit. Kui otsite jooksujalatseid, mis annavad lisatuge, peaksite kaaluma pöia tugijalatseid.

Millised on jalatsi sisetald ja vooder?

Sisetalla kangas tekitab jala mugavuse ja tugevuse. Mõned mudelid on valmistatud pehmetest materjalidest, mis kaitsevad jala survet. Teised mudelid kasutavad pingetundlikke materjale, mis tagavad jala liikumise. Vali jalats, mis sobivad Sinu jala kujule ja Su jooksustiilile.

Milline on tallamuster?

Tallamuster mõjutab kinga haaret pinnal ja kulutuskindlust. Seega, enne ostmist hinnake, kus selleks jalatsid valite. Kui Sa jooksed peamiselt maanteedel ja asfaltkatetel, siis eelistage tavalist tallamustrit. Kui otsite rattakrossi ja metsajooksu jalatsid, siis valige kingad, millel on sügavam mustriline osa, see parandab haaret pinnal ning annab välisjalale maksimaalset jõudu.

Kokkuvõtteks, kui otsid endale sobivaid jooksujalatse, pead leidma kinga, mis sobib Sinu jala tüübile, jooksustiilile ja mugavustundele. Alati mäleta, et kinga valik on isiklik asi, seetõttu vali just Sulle kõige sobivam king. Lõppude-lõpuks, kui jalanõud sobivad, tunned Sa end mugavamalt, jooksed paremini ning parandab Su sooritust!