Nullkulu

Nullkulu

kuidas valida arbuusi?

Kuidas valida arbuusi: parimad nõuanded

Suvehooaeg on täies hoos ja üks enim oodatud marju on arbuus. Seda magusat vilja armastavad kõik, olenemata vanusest ja soost. Selleks et maitsta värsket, jahutavat ja magusat arbuusi tuleb see enne ostmist korralikult valida. See on vajalik, et osta kvaliteetne ja mahlakas arbuus ning vältida end petta saamast. Kuidas valida arbuusi? Siin on mõned parimad nõuanded, mis aitavad sul korralikku arbuusi valida.

Arbuusi välimus
Arbuusi valimine algab välimuse hindamisega. Seda marja on lihtne ära tunda: selle nahk võib varieeruda rohelisest kollaseni ning selle viljaliha on punane, kollane või isegi roosakas. Kuidas saab oma silmadega otsustada, kas arbuus on hea või mitte? Esiteks, kontrolli värvust. Kui arbuus on väljastpoolt lohakas, kahvatu või hallikas, jäta see ostutamata. Teiseks, ära osta arbuusi, millel on pragusid, mädanenud kohti või on liiga pehme. Kolmandaks vaata, et arbuus oleks korrapärase kujuga. Kui selle kuju on ebaregulaarne, ei ole see hea märk.

Arbuusi kaal
Arbuus, mille kaal on suurem kui selle suurus, on tavaliselt ka mahlakam. Kuidas kontrollida arbuusi kaalu? Tõsta oma valitud arbuus üles ja hinda selle kaalu. Kui arbuus on raskem kui see tavaliselt peaks olema, on arbuus tõenäoliselt küps ja mahlasem. Kui otsid eriti mahlakat arbuusi, vali selle kaal suurem kui tavaliselt.

Arbuusi heli
Uskumatu aga tõsi: arbuusil on ka heli, mis aitab selle kvaliteeti hinnata. Hääleta/arbuusi heli kuulemiseks tuleb sellele õrnalt koputada. Kui koputamisel kostab viljast kõrvu meeldiv heli, tähendab see seda, et see on küps ja valmis söömiseks. Kui heli on väga kurt, on arbuus tõenäoliselt ebaküps. Lõpuks, kui heli on liiga vali või andekas, on tõenäoliselt viljaliha liiga kuiv või vananenud.

Arbuusi lõhn
Arbuusi lõhn võib olla suurepärane võimalus vilja kvaliteedi hindamiseks. Kui arbuus lõhnab nö värske ja magus, on see märk sellest, et see on küps ja värske. Kui see ei lõhna üldse või lõhn mahe, järelikult ei ole see veel küps ja võib olla madala kvaliteediga.

Sa oled nüüd teada saanud, kuidas valida kvaliteetset arbuusi. Valides kvaliteetse ja mahlaka arbuusi saad sellest täieliku maitseelamuse. Ostke alati arbuusi oma eelistuste ja valikute kohaselt. Kuid pidage meeles, et alati on võimalik kvaliteetset arbuusi valida, vaadates lihtsalt selle väliseid omadusi – värvi, kuju, kaalu ning veendumaks, et see on õige aeg selle söömiseks. Viljad on looduse imeline kingitus ja kõige tähtsam on see, et te tarbite tervislikke ja maitsevaid puuvilju. Nüüd, kui te teate, kuidas valida arbuusi, järgige neid lihtsaid samme ja valige kindlasti hea ja maitsev arbuus.