Nullkulu

Nullkulu

kuidas ühendada tahvelarvuti teleriga?

Kuidas ühendada tahvelarvuti teleriga

Tahvelarvuti on tänaseks osa paljude inimeste igapäevaelust. Sa oled kindlasti kogenud hetki, kus soovid jagada tahvelarvuti ekraanipilti suurema ekraaniga, näiteks televiisori abil. Kui oled varem mõelnud, kuidas oma tahvelarvutit televiisoriga ühendada, siis on see artikkel just sulle.

Kuidas tahvelarvuti ja televiisor ühendada – selleks on erinevaid viise. On küll mitmeid võimalusi, kuidas tahvelarvuti ja televiisor ühendada, kuid teatud juhtude puhul võib see osutuda keerukaks ülesandeks. Seega on oluline mõista erinevaid võimalusi ja valida just endale sobivaim lahendus. Selles artiklis annan nõu, kuidas tahvelarvuti ja televiisor ühendada.

HDMI-kaabel

Üks levinumaid viise tahvelarvuti ühendamiseks televiisoriga on HDMI-kaabliga. HDMI ehk High Definition Multimedia Interface on ühenduskaabel, mida kasutatakse digitaalse audio- ja videosaatmiseks. Enamik tänapäevaseid televiisoreid, nii LED- kui ka telerid, on varustatud vähemalt ühe HDMI-portiga. Sama kehtib ka tahvelarvutite kohta.

Kuidas ühendada HDMI-kaablit tahvelarvutiga ja televiisoriga? Selleks tuleb ühendada HDMI kaabel teleri ühele portile ja teine ots tahvelarvuti HDMI porti. Vajadusel peab veel valida HDMI allikaks tahvelarvuti ja saadki näha tahvelarvuti pilti teleri ekraanil.

VGA kaabel

Kui tahvelarvutis pole HDMI porti, siis võib olla abiks VGA kaabel. VGA (Video Graphics Array) on ühenduskaabel, mida kasutatakse analoogvormingus videosignaalide edasiandmiseks. Sel juhul ühendatakse VGA kaabel teleri VGA porti ning teine ots tahvelarvuti VGA porti. Väga lihtne ja lihtsasti teostatav lahendus.

Juhtmeta võrk

Teine võimalus tahvelarvuti ja televiisori ühendamiseks on traadita võrk. Traadita võrk on mugav lahendus, sest sul ei ole vaja käsitsi kaableid ühendada ja seadeid seadistada. Selleks peab mõlemale seadmele looma ühenduse sama traadita võrguga. Kui oled ühendanud kindla traadita võrguga nii oma tahvelarvuti kui ka televiisori, siis saad lihtsalt valida tahvelarvutis jagatavad failid ja need kuvatakse teleri ekraanil.

Chromecast

Chromecast on veel üks viis tahvelarvuti ja televiisori ühendamiseks. Google’i Chromecast on usb-kujuline sisu kuvamise seade, mis ühendatakse teleri HDMI porti. Chromecastiga seadmiseks tuleb kõigepealt ühendada sisu kuvamise seade – tahvelarvuti – ja seista pikka aega Wi-Fi-võrguga. Kui oled seadme seadistanud, siis saad hõlpsasti sisu edastada tahvelarvutist teler ekraanile.

HDMI-saatja

Kui soovid kuvada tahvelarvuti ekraani teises ruumis asuva televiisori ekraanile, siis on vaja HDMI-saatjat. HDMI-saatja abil saab ühendada tahvelarvuti või DVD mängija televiisoriga, mis asuvad erinevates tubades. Saatja ja vastuvõtja liitudes loob seade juhtmevaba ühenduse. Võimalus seada ühendus kaugemasse tuppa on suureks plussiks.

Kokkuvõtvalt on tahvelarvuti ja televiisori ühendamiseks palju erinevaid viise. Kas oled HDMI-kaablist, VGA-kaablist, traadita võrgust, Chromecastist või HDMI-saatjast, kõik need on abiks tahvelarvuti ekraanipilti suuremal ekraanil kuvamiseks. Olen kindel, et vähemalt üks neist meetoditest sobib just sulle. Loodan, et see artikkel aitab sul leida endale sobiva lahenduse ja saad edukalt tahvelarvuti ja televiisori ühendada.