Nullkulu

Nullkulu

kuidas ühendada kaks monitori?

Kuidas Ühendada Kaks Monitori: Nõuanded, Et Saavutada Suurepärast Displayd

Kui oled tööl arvutiga või mängid koduses keskkonnas, võib olla suureks abiks lisamonitor. Lisamonitor võimaldab suurendada oma tööpinda, korraldada tööülesandeid või vaadata filme suuremal ekraanil. Kuid kuidas ühendada kaks monitori ja kus alustada? See artikkel pakub juhiseid selleks, et saavutada suurepärane displayd.

Vaata oma arvutit ja monitore

Kõigepealt vaata oma arvutit ja monitore, et saada aru, kuidas neid ühendada. Kontrolli, kas su arvutil on kaks ekraaniväljundit. Kui jah, siis on sul vähemalt kaks võimalust, kuidas saad monitore ühendada. Kui su arvutil on ainult üks väljund, on sul siiski võimalus kasutada dokkimisjaama, ekraanikaabli jagajat või kaablivahetajat, et ühendada oma monitorid.

Ühenda monitorid

Kuidas ühendada kaks monitori? Kõige lihtsam meetod on ühendada monitorid otse arvuti külge. Kontrolli oma monitoride tagakülge, et leida vajalikud pesad. Tavaliselt on sattelit-pesa VGA, HDMI, DisplayPort või DVI. Ühenda kaabel monitori tagakülje sisse, seejärel ühenda kaabel ühendusporti arvuti taga. Tavaliselt on VGA pesa kahesuguse kujuga. Kahesuguse kujuga pesa tähendab, et kaabel saab ühendada mõlemat tüüpi kaablitega.

Seadista monitorid

Kui oled monitorid edukalt ühendanud, on aeg seadistada nende positsioon. Kuidas sa saad suurepärase displayd? Vajuta hiire paremat nuppu töölaua peal ja vali “Kuva seaded”. Sealt saad sa valida mitu monitori, mida sa soovid kasutada ja mida kasutada peamise monitorina. Sealt saad sa ka valida resolutsiooni ja monitoride paigutuse.

Kui sa kasutad Windows 10, siis on ka võimalik seadistada monitoride paigutust lihtsalt lohistades ja kukutades monitori paigutusi. Kui sa vajutad “Identifitseeri” nuppu, siis näitab Windows, mis monitor on number üks ja mis monitor on number kaks.

Kasuta laiendatud display’d

Nüüd, kui sul on edukalt seadistatud monitorid, on aeg kasutada laiendatud display’d. Kuidas sa seda saad kasutada? Windowsil on vaikimisi seaded nii, et esimene monitor on peamine monitor ja teine monitor on laiendatud display. Erinevad programmid, nagu näiteks Excel, võivad kasutada laiendatud display’d, andes sulle rohkem ruumi oma tööülesannete jaoks.

Vaata oma võimalusi

Kui sa ei saa monitoride ühendamisega hakkama, on sul ikka võimalus valida mõni teine meetod, et sa saaksid oma lisamonitorit kasutada. Näiteks saad sa osta dokkimisjaama või kaablivahetaja majapidamises olemasoleva monitori kasutamiseks. Samuti saad sa kasutada AirPlayt nendele monitoridele, mis toetavad seda funktsiooni.

Kokkuvõte

Kuidas ühendada kaks monitori? Kõigepealt vaata oma arvutit ja monitore, et näha, kuidas neid ühendada. Järgmine samm on monitoride ühendamine arvuti külge. Kui sul on monitorid kinnitatud, on aeg neid korralikult seadistada. Kasuta laiendatud display’d, et saaksid maksimaalselt oma tööpinda kasutada. Kui sa saad monitoride ühendamisega hakkama, on see suurepärane võimalus, et sa saaksid tõsta oma tootlikkust ning parandada oma kogemust!