Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha kodulehekülge tasuta?

Kuidas teha kodulehekülge tasuta

Kui soovid oma ettevõtet või isiklikku brändi internetis tuntuks teha, on kodulehekülg hädavajalik. Kuid mitte kõigil pole lisaraha maksta kallite arendajate või disainerite eest. Õnneks on täna palju veebipõhiseid platvorme ja tööriistu, mis võimaldavad sul kodulehe valmistamist kiirelt ja lihtsalt teostada. Selles artiklis räägime, kuidas teha oma kodulehekülg tasuta.

Mida sa pead oma kodulehekülje jaoks tegema?

Kodulehekülje loomise protsess on järgmine:

Vali domeeninimi
Vali sobiv koduleheplatvorm
Vali sobiv kujundus
Lisa oma sisu
Kohanda kodulehekülge vastavalt oma vajadustele
Avalda oma kodulehekülg

Domeeninimi

Esimene samm kodulehe loomisel on domeeninime valimine. Domeeninimi on see, mida kasutajad sisestavad oma brauseri aadressireale, et pääseda kodulehele juurde. Hea domeeninimi peaks olema lühike, meeldejääv ja lihtne kirjutada. Vali oma domeeninimi hoolikalt, sest see on sinu bränd ning võib mõjutada edasist turundust ja edu.

Koduleheplatvorm

Koduleheplatvorm ehk sisuhaldustarkvara on tarkvara, mis võimaldab sul luua, hallata ja avaldada oma kodulehekülge internetis. Platvormi valimisel on oluline mõelda, milline on selle lihtsus ja kasutusmugavus. Google pakub tasuta sisuhaldustarkvarat nimega Blogger, mis on populaarne platvorm, kuna seda on lihtne kasutada ja fikseerida SEO optimeerimiseks.

Kujundus

Vali endale sobilik kodulehekujundus. Kodulehekülje kujunduse valikul on mõned aspektid, millega arvestada:

Lehel peaks olema selge ja meeldejääv kujundus;
Värvid peaksid sobima brändi või ettevõtte kuvandiga;
Font peaks olema loetav ja sobituma brändi iseloomuga;
Sümbolid ja pildid peaksid olema kvaliteetsed ning kattuma ettevõtte sõnumiga.

Lisage sisu

Kõige olulisem punkt kodulehe loomises on sisu loomine. Sisu on see, mida kliendid ja otsingumootorid otsivad ning nende hinnang sellele paneb aluse sinu kodulehele. SEO optimeerimise seisukohalt pead seisukohalt kirjutama sisu oma veebisaidil Google is pilkupüüdvaks ja rakendama sõnumiga võimalduste avamist, näidates, et oled asjatundlik.

Kohanda kodulehekülge

Kodulehekülje kohandamine peaks toimuma vastavalt sinu brändi iseloomule, vajadustele ja turgudele. On oluline, et sinu kodulehekülje väljanägemine oleks meeldiv ning see oleks ka responsiivne, mis tähendab, et kodulehekülg avaneb võrdväärse kvaliteediga sõltumata seadmest, mida brauser külastab.

Avalda kodulehekülg

Kui oled kodulehekülje valmistamise lõpetanud, on aeg oma kodulehekülg internetiavarustes avaldada. Selleks pead valima oma kodulehe majutusteenuse. Majutusteenus annab teile ruumi, kuhu saate oma kodulehekülje salvestada ja muuta see internetti kättesaadavaks. On palju ettevõtteid, kes pakuvad odavaid jagatud hostingupakette ja tasuta käimasolevaid aadresse – näiteks Hostinger ja Heliohost.

Kokkuvõte

Kodulehekülje loomine on oluline, et olla internetis kohal ja tuntuks teha oma brändi. Selleks, et teha koduleht tasuta, on oluline järgida tegevuste protsessi, et luua tasuta kodulehekülg. Pea meeles, et kodulehe seisukohalt on sisuloome kõige olulisem ning seda võib-olla tasub teha professionaali tasemel, võib see mõistlikum olla kui ise proovimine ilma konkreetsete teadmisteta. Siiski, tänu internetile on olemas palju platvorme ja tööriistu, mis aitavad luua kodulehekülgi kiiresti, tõhusalt ja tasuta.