Nullkulu

Nullkulu

kuidas taastada arvuti algseaded?

Kuidas taastada arvuti algseaded

Arvutid on muutunud meie igapäevaseks tööriistaks, mis aitavad meil teha erinevaid ülesandeid. Kuid nagu iga masin, võivad arvutid sageli kokku kukkuda ja probleeme tekitada. Üks tõrke probleemidest on seotud arvuti seadete kadumisega. Kui teie arvuti kaotas järsku kõik teie varem seadistatud sätted, siis ärge muretsege, sest meil on teile lahendus. Oleme loonud selle juhendi, et aidata teil taastada oma arvuti algseaded.

Mis on arvuti algseaded?

Arvuti algseaded sisaldavad teie arvuti konfiguratsiooni ja sisemisi seadeid, mis määravad, kuidas teie arvuti töötab. Kui teie arvuti seaded on kadunud, peate need uuesti seadistama, et teie arvuti saaks taas õigesti töötada. Algseaded hõlmavad sageli järgmist:

– Süsteemi sätted nagu keel, ekraaniresolutsioon, aeg ja kuupäev

– Võrgusätete seaded nagu Wi-Fi, LAN, virtuaalne privaatvõrk ja üldine internetiühendus

– Rakenduse sätted, nagu brauseri eelistused, meediafailide seaded, ooteaja seaded, värvid ja fondiväärtused jne.

– Seaded, mis kontrollivad teie arvuti riistvaratõrkeid või kaamera sätete seadistusi.

Kuidas taastada arvuti algseaded?

Kui olete kaotanud oma arvuti kõik sätted, on kõige parem alustada sammudest, mida saate oma arvuti algseadete taastamiseks lühikese ajaga teha. Järgnevalt on mõned sammud arvuti algseadete taastamiseks:

System Restore’i kasutamine

Kasutage süsteemi taastamist, et taastada oma arvuti süsteemi konfiguratsiooni eelnevast ajast. Selleks valige “Start” ja tippige otsingusse “System Restore”. Seejärel klõpsake nupul “System Restore” ning valige päev, kui teie arvuti töötas normaalselt. Järgige juhiseid ja taastage oma arvuti. Kui taastamine on lõppenud, peaksite arvuti taaskäivitama ja kontrollima, kas algseaded on tagasi paigas.

Hard Reset’i tegemine

Kui arvuti on jäänud “hangunud” olekusse, on võimatu normaalselt taastada teie arvuti algseadeid. Sel juhul võite teha Hard Reset’i, mis aitab taastada teie arvuti algseaded. Selleks eemaldage arvuti akuklemm ja oodake mõni minut enne tagasiühendamist. Seejärel käivitage arvuti uuesti ning vaadake, kas algseaded on naasnud.

Käivitage arvuti turvarežiimis

Kui teie arvuti näitab mingeid tõrkeid, näiteks must ekraan, võite proovida käivitada arvuti turvarežiimis. See on väga kasulik, kui soovite kontrollida, kas süsteem töötab ilma laiendusteta või pahavaraohuta. Käivitamiseks tuleb vajutada F8 klahvi mitu korda, kuni teie arvuti ilmub turvakontrolli režiimis. Seejärel klõpsake oma valikul ja jälgige, kas algseaded on taastatud.

Nutikad tööriistad

Alati pole vaja teada, kuidas oma arvuti algseadeid taastada. On olemas erinevaid nutikaid tööriistu, mis aitavad teil seda teha ja mis juhendavad teid samm-sammult, mida teha. Neid tööriistu on saadaval paljudel veebisaitidel, sealhulgas Microsofti veebisaidil.

Võtke ühendust professionaalse arvutispetsialistiga

Kui kahtlete oma teadmistes, võite alati helistada professionaalsele arvutispetsialistile. Enne valiku tegemist otsige kindlasti internetist ülevaateid ja arvamusi spetsialistide kohta, et tagada nende pädevus. Soovitav on ka saada teine arvamus selle kohta, mis võiks olla kõige parem lahendus teie probleemile, kuna arvutiparandajad võivad pakkuda erinevaid lahendusi.

Kokkuvõte

Selleks, et taastada oma arvuti algseaded, on enamasti vaja rakendada erinevaid meetmeid. Algseadete taastamine pole eriti keeruline, kuid see võib võtta veidi aega ja teadmisi. Siiski, kui teil on vaja abi, ei tohiks te seda karta, on palju võimalusi taastada oma arvuti algseaded kiiresti ja tõhusalt. Patenteeritud tarkvara võiks pakkuda ka tohutut kasu, kuna see annab teile kontrolli, kui kaugel võite oma algseadete taastamisprotsessi viia. Lõppkokkuvõttes on oluline teada, et taastatud sätted tuleb talletada, et vältida uute probleemide tekkimist. Käesolev juhend peaks aitama teil taastada oma arvuti algseaded ja hoida teie seadmed tervena.