Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui arvuti on aeglane?

Mida teha, kui arvuti on aeglane?

Arvuti aeglustumine võib olla eriti tüütu, kui kasutate seda regulaarselt tööülesannete täitmiseks või isiklikuks ajaveetmiseks. Kui teie arvuti on muutunud aeglaseks, on see kindel märk, et midagi tuleb ette võtta.

Siin on mõned näpunäited, mida saate kasutada, et aidata oma arvutil paremini töötada:

Eemaldage vanad programmifailid
Vananenud programmifailid võivad aeglustada teie arvutit, kuid õnneks on seda lihtne parandada. Saate kasutada spetsiaalset tööriista, näiteks CCleaner, et eemaldada vanad ja kasutud failid. See vabastab ruumi teie kõvakettal ja muudab arvuti kiiremaks.

Värskendage oma draivereid
Vanad või rikutud draiverid võivad muuta teie arvuti aeglaseks. Võite alla laadida draiveri värskenduse spetsiaalse veebisaidi kaudu või otsida oma arvutitootja ametlikult veebisaidilt. Seejärel järgige juhiseid, et draiverid oma arvutis värskendada.

Vältige liiga palju taustaprotsesse
Paljude taustaprotsesside käivitamine võib muuta teie arvuti oluliselt aeglaseks. Kontrollige oma arvuti käivitusprotsesside loendit ja keelake mis tahes rakendused, mida te ei kasuta.

Vabastage ruumi kõvakettal
Arvutite suure jõudluse saavutamiseks tuleks kõvakettal hoida vähemalt 20% ruumi vaba. Kustutage mittevajalikud failid ja liigutage fotosid ja videoid pilvepõhisesse salvestusruumi.

Süsteemi skannimine pahavara eest
Viirused ja pahavara saavad teie arvuti aeglustada. Skannige oma arvuti spetsiaalse pahavaratõrje tarkvara abil, et leida ja eemaldada võimalikud pahavara.

Värskendage oma opsüsteemi
Uuendage oma operatsioonisüsteemi regulaarselt. Uue tarkvara tõttu võib teie arvuti aeglaseks muutuda. Kohandage oma arvuti spetsiaalselt opsüsteemi kasutamisega. Desinstallige programmid, mida te enam ei kasuta ega vaja.

Muutke oma arvuti käivitumiskorda
Seadke oma arvuti uuesti käima enne tähtaega, et vältida selle aeglase käivitamise probleeme. See aitab arvutil lihtsamalt käivituda ja võimaldab teil tööd kiiremini alustada.

Lisage rohkem RAM-i
Kui teie arvutil on vähem kui 8 GB RAM-i, siis on see tõenäoliselt selle aeglase toimimise põhjus. Lisage arvutile rohkem RAM-i, et see töötaks kiiremini. Kui teil on vanem arvuti, saate ka välist RAM-i kasutada.

Kokkuvõte
Oleme käesolevas artiklis vaadanud, kuidas aitab arvuti aeg-ajalt kiiremini töötada. Kui teie arvuti on muutunud aeglaseks, saate kasutada paljusid meetodeid arvuti kiiruse suurendamiseks. Alustage oma arvuti dünaamilisemaks muutmist juba täna.