Nullkulu

Nullkulu

kuidas suitsetamisest loobuda?

Kuidas Suitsetamisest Loobuda?

Suitsetamine on tapid, mis purustab tervisliku elu. Vastavalt Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) aruandele, on suitsetamine globaalne probleem, mis vastutab umbes 7 miljoni surma eest igal aastal. See on ajendanud paljusid suitsetajaid mõtlema, kuidas suitsetamisest loobuda. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil suitsetamisest loobuda ja tagada, et olete tervislikum ning õnnelikum inimene.

Suitsetamine on sõltuvus

Suitsetamine on sõltuvus, mis muudab aju keemiat. Nikotiin on aine, mis toimib psühhostimulandina ja muudab teid sõltuvaks. Suitsetamise lõpetamine võib olla raske, sest see võib tekitada võõrutussümptomeid nagu peavalud, unetus, ärrituvus ja kontsentratsiooni langus.

Suitsetamisest loobumiseks peab teil olema motivatsioon

Suitsetamisest loobumine ei ole kerge, kuid kui teil on tugev motivatsioon, saate sellega hakkama. Te peaksite mõtlema sellele, kuidas suitsetamine on teie tervisele kahjulik, kuidas see mõjutab teie rahalist seisu, kuidas see mõjutab teie tööd, kuidas suitsetamine mõjutab teie lähedasi ja kõiki neid inimesi, kes teie ümber on. Kui teil on tugev motivatsioon, suudate suitsetamisest loobuda.

Planeerige oma suitsetamisest loobumine

Suitsetamisest loobumiseks on kasulik planeerida oma protsess nii, et saate jälgida oma edusamme. Te saate alustada väikeste sammudega, näiteks suitsupauside vahe pikendamisega või suitsetamise vähendamisega vähemalt ühe sigaretini päevas. Soovitatav on määrata lõpetamiskuupäev, et oleks selge lõppeesmärk, mille poole püüelda.

Rääkige oma sõpradele ja pereliikmetele oma kavatsusest suitsetamisest loobuda

Kui räägite oma sõpradele ja pereliikmetele, et soovite suitsetamisest loobuda, võivad nad aidata teid toetades ja innustades. Nad võivad aidata teid vastu võtta ja pakkuda teile nõu oma kogemusi jagades. Neil võib olla ka mitmeid tööriistu, mis aitavad suitsetamisest loobumisel.

Kasutage nikotiiniasendusravi

Nikotiiniasendusravi (NRT) on ravim, mis sisaldab nikotiini, kuid ei tekita kehale kahju. NRT vähendab võõrutussümptomeid, mis muidu võivad takistada suitsetamisest loobumist. NRT-st on olemas erinevaid vorme, näiteks nikotiinipurk, nikotiinilaaster ja nikotiinikumm.

Võtke vastu uus hobbi või elustiil

Suitsetamisest loobumine võib tekitada tühjustunnet. Selle asemel võite leida uue hobi või huvi. Võimalusi on palju, näiteks võite proovida uusi spordialasid, minna matkama, külastada uusi kohti ja proovida erinevaid kulinaarseid huvialasid. Uue hobiga tegelemine aitab teil oma tähelepanu mujale suunata ja suitsetamise unustada.

Kui teil on vaja rohkem tuge, võite osaleda ka suitsu vähendava programmi või teraapias.

Kokkuvõte

Nagu näete, on suitsetamisest loobumine võimalik, kuid see nõuab motivatsiooni ja pühendumist. Kui alustate planeerimisega, räägite oma sõpradele ja pereliikmetele, kasutate nikotiiniasendusravi ja leiate endale uued hobid, võite olla kindel, et suudate suitsetamisest loobuda. Peale selle võivad need meetodid aidata teil saavutada tervislikuma ja õnnelikuma elu, mis on vaba suitsetamisega seotud terviseriskidest.