Nullkulu

Nullkulu

kuidas loobuda alkoholist?

Kuidas loobuda alkoholist

Alkoholisõltuvus on üks ühiskonna suurimaid probleeme tänapäeva maailmas. Alkoholism ei mõjuta ainult sõltlast, vaid ka tema lähedasi ja ümbritsevat keskkonda. Alkoholi tarvitamine võib esmapilgul tunduda hea viis stressi leevendamiseks, kuid see võib kiiresti väljuda kontrolli alt ja muutuda sõltuvuseks, mis võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme ja isegi surma. Käesolevas artiklis arutleme, kuidas loobuda alkoholist.

Kuidas alkoholisõltuvus tekib?

Enne kui saab rääkida alkoholist loobumisest, tuleb vaadata, kuidas sõltuvus üldse tekib. Alkohol on tugev kesknärvisüsteemi depressant, mis mõjutab aju funktsioone. Esimesed alkoholi tarvitamisega seotud näited võivad olla seotud pidustuste ja sotsiaalse tarbimisega, kuid kui tarbimine muutub regulaarseks, võib see viia tolerantsuse (võõrutusnähtude) ja sõltuvuseni.

Tavaliselt tuleb alkoholisõltuvus aeglaselt, kuid kindlalt. Selle areng võib olla seotud paljude teguritega, nagu geneetika, keskkondlikud tegurid, elustiil, stress ja traumaatilised kogemused. Kuna alkoholisõltuvus on protsess, tekivad tihti sõltuvusperioodid läbi, millest iga uus joomisseanss võib olla tõsisem kui eelmine.

Kui on õige aeg loobuda?

Alkoholist loobumine ei ole kerge protsess. Kuid kui alkoholism jõuab kriitilisse punkti, võib see ohustada paljusid eluvaldkondi. Kui alkohol hakkab sekkuma teie elu ja takistama teie hobi, töö või perekonnaelu, peaksite võib-olla hakkama mõtlema alkoholitarbimise vähendamisele või isegi sellest täielikult loobumisele.

Võimalused alkoholist loobumiseks

Alkoholist loobumine võib olla väga keeruline ja paljudele sõltlastele võib vaja minna professionaalset abi. Kuid on olemas ka mitmeid valikuid, mis võivad aidata sõltuvusest üle saada:

Rääkige oma lähedastele – Kui tunnete end kaotatuna ja ei tea, kuhu pöörduda, võib abi olla sõpradest, perekonnast või usaldusväärsetest nõuandjatest. Alkoholist rääkimine teie lähedastele on esimene samm teel loobumiseni.

Alustage nõustamist – Nõustamine on tõhus vahend alkoholisõltuvuse probleemide lahendamisel. Terapeut võib anda teile vajaliku psühholoogilise toe ja aitab teil oma emotsioone kontrollida.

Grupiteraapia – Grupiteraapia võib aidata teil mõista, et te pole üksi ja et alkoholisõltuvus on haigus, mis võib mõjutada kedagi. See võib anda teile ka vajaliku tugevuse, et alustada oma tee kümmetelt rikastavamatelt ja vabamatelt eluaastatelt.

Farmakoteraapia – On mitmeid ravimeid, mis võivad aidata teil vabaneda alkoholisõltuvusest. Neid tuleb siiski võtta arsti järelevalve all.

Kõige raskematel juhtudel – Kui alkoholisõltuvus on liiga jõhkra harjumuse saanud ja inimesel on juba tõsiseid terviseprobleeme, võib olla vajalik hospitaliseerimine. Arstid saavad aidata teil alkoholist võõrutamise ja tervise parandamisega.

Need on vaid mõned võimalused alkoholismi vastu võitlemiseks. Teie ja teie arsti või terapeut otsustavad, millised valikud on teie olukorras parimad.

Mis juhtub kehaga pärast alkoholist loobumist?

Kui olete otsustanud alkoholist loobuda, hakkab teie keha taastuma. Keha on suurema osa ajast võõrutusseisundis, kui tarbimine on peatunud. See tähendab, et teie kehal on aega teha vajalik remont ja taastada normaalne funktsioneerimine.

Esimesed sümptomid, mis ilmuvad pärast alkoholist loobumist, on võõrutusnähud, nagu peavalu, ärrituvus, iiveldus ja värisemine. Kuid kui te jätkate loobumist, siis märkate positiivset mõju oma elule, k.a:

Te tunnete rohkem energiat ja tähelepanu.
Teie nahk paraneb ja tumedad ringid silmade all kaovad.
Te tunnete end vaimselt terve-maksuna ja tootlikumana.
Te magate paremini ja teie tuju on parem.

Kokkuvõte

Alkoholist loobumine ei ole kerge protsess, kuid see on võimalik ja on seda väärt. See aitab teil saada tagasi kontroll oma elu üle ja tagab teie tervise parema seisundi. Selleks, et tõhusalt alkoholist loobuda, peaksite kasutama professionaali abi ja toetama ka oma lähedasi. Veelgi enam, peaksite meeles pidama, et iga samm alkoholist loobumise teel on oluline ja võib olla pikk, kuid lõpuks lõppeb see õnnelikult.