Nullkulu

Nullkulu

mis juhtub kui loobud suitsetamisest?

Mis juhtub kui loobud suitsetamisest: pikaajalised muutused, mida saate oodata.

Suitsetamine on jätkuvalt üks kõige kahjulikumaid harjumusi, mis on laialt levinud nii noorte kui ka täiskasvanute seas. Kuigi paljud teavad, et suitsetamine suurendab mitmesuguste terviseprobleemide riski, on loobumine või sellega alustamine vahel lihtsam öelda kui teha. Kuid kui otsustate suitsetamisest loobuda, on palju häid asju, mida oodata.

Mis juhtub kohe pärast suitsetamise lõpetamist?

Peaaegu kohe pärast suitsetamise lõpetamist on keha muutumas. Näiteks võib pulss langeda ja vererõhk normaliseeruda. Maitse- ja lõhnatunne võib parandada, hingamisteede liikumised muutuvad lihtsamaks ning enamiku inimeste üldine enesetunne muutub paremaks.

Millised muudatused toimuvad pikema aja jooksul?

Lisaks nendele kohe ilmnevatele muutustele on suitsetamisest loobumisel ka pikaajalisi positiivseid tagajärgi. Üks esimesi on kopsude funktsiooni paranemine. Pikema aja jooksul paraneb ka vereringe ja immuunsüsteemi funktsioon, mis võivad aidata vältida paljusid terviseprobleeme. See võib hõlmata selliseid asju nagu krooniliste haiguste ennetamine, sealhulgas südamehaigused, kopsuhaigused ja vähk.

Tõepoolest, suitsetamisest loobumise mõju ei piirdu ainult füüsilise tervisega. Paljud inimesed tunnevad end vabamalt ja tervislikumalt. Lisaks näitavad uuringud, et suitsetamisest loobumine võib parandada ka ärevust, depressiooni ja stressi tasemeid.

Miks suitsetamisest loobumine on väga raske?

Kuigi suitsetamisest loobumine väljendab üksnes head, võib selle saavutamine olla vaevarikas ja aeganõudev. Paljud inimesed võivad esimese paar nädala jooksul kannatada kehaliste võõrutusnähtude – nagu ärrituvus, käte värisemine, unetus, keskendumisraskused ja tugev suitsetamise iha – all.

Lisaks võib suitsetamisest loobumise perioodil tekkida psühholoogilisi võõrutusnähte, nagu depressioon ja ärevus. Need võõrutusnähud lähevad tavaliselt mööda, kuid inimesed peaksid tungivalt pöörduma arsti poole, kui sümptomid ei parane.

Suitsetamisest loobumine nõuab ka olulist tahet ja pühendumist. Inimesed peavad olema valmis endaga võitlema ja tegelema selle väljakutsega. Psühholoogilise toe, nagu pereliikmete, sõprade või nõustajatega rääkimine võib aidata.

Kas suitsetamine võib tuua tagasilangusi?

Tagasilanguste eest hoidumine või nendest taastumine on üks keerulisemaid osi suitsetamisest loobumisel. Mõned inimesed võivad tunda end seotuna vanade harjumuste või stressitundega, mis võivad põhjustada tagasilangust.

Kuid kui see juhtub, ei tähenda see, et kõik on kadunud. Sa peaksid vaatama tagasilangust kui õppimisvõimalust ja sellest õppima. Samuti ärge kartke võtta ühendust toetuse, nagu nõustaja, sõbra või pere liikmega.

Kuidas käia suitsetamisest loobumise teel edukalt?

Suitsetamisest loobumine on kahjuliku harjumuse jaoks tervislikumaks ja õnnelikumaks muutmiseks suur samm. Siiski võivad alguses tekkida raskused ja tagasilangused. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil teel edasi minna:

Otsustage ja tehke plaan. Võtke aega, et leida suitsetamisest loobumise jaoks õige aeg ning planeerige, kuidas kavatsete eemalduda.

Püüdke olla füüsiliselt aktiivne. Kõndimine, jooga või muu lihtne kehaline liikumine võib aidata libisemist ära hoida ja aidata teil stressi leevendada.

Pöörduge abistava spetsialisti poole. Nõustaja võib aidata teil leida teid, mis võivad aidata teil stressi leevendada ja toime tulla muudatustega.

Räägi kellegagi. Vestlus sõbra, pereliikme või nõustajaga võib anda vajalikku tuge.

Tea, mida oodata. Tutvuge võõrutusnähtudega, kuidas neid leevendada ja kuidas toituda.

Uusi hobisid. Hobid võivad aidata teil leevendada stressi ja muutuda uueks tervislikuks alternatiiviks.

Järeldus

Loobumine suitsetamisest on suur samm tervislikuma elu poole, mis võib tunda keskel keeruline ja võitlema. Siiski võivad pikemad muudatused, mis võivad oodata, olla seda väärt. Kui teil on suitsust loobumisel raskusi, ärge kartke taotleda abi või küsige nõunikult nõu. Kui olete otsustanud suitsetamisest loobuda, saate nautida paremat tervist ja õnnelikumat elu ilma kahjuliku harjumusega.