Nullkulu

Nullkulu

kuidas soojustada põrandat?

Kuidas soojustada põrandat

Soojustamine on elementaarne samm, kui soovite hoida oma kodu soojana ning vältida ebameeldivaid õhuvoolusid. Kuid ükskõik, kas olete oma uue kodu ülesehitamisel või lihtsalt planeerite renoveerimist, siis põranda soojustamine võib olla keeruline ülesanne. See artikkel sisaldab täielikku ülevaadet sellest, kuidas oma põrandat soojustada.

Mida tähendab põranda soojustamine?

Kõigepealt peaksime arutama, mida põranda soojustamine tähendab. Tehniliselt tähendab see, et isolatsioonikihid paigaldatakse vahetult põranda alla, et takistada külma ja niiskuse sissevoolu eluruumidesse. Põranda isolatsioon tagab seega optimaalse sisekliima ning vähendab energiakadusid ja CO2 emissioone, säästes seeläbi keskkonda.

Miks tuleks põrandat soojustada?

Põranda soojustamine on hädavajalik soojuse ning mugavuse tagamiseks kodus. Korralikult soojustatud põrand võib vähendada energiakulusid kuni 15%. Samuti aitab erinevate ruumide temperatuuril erineda vastavalt vajadusele ning tagab optimaalse sisekliima eluruumide jaoks.

Millal on optimaalne aeg põranda soojustamiseks?

Põranda soojustamiseks on soovitatav seda teha uue põranda paigaldamisel või kodus renoveerimisel. Kui olete hiljuti oma kodu ostanud või renoveerinud, siis põranda soojustamine peaks olema teie järgmine samm.

Kuidas valida sobiv isolatsioonimaterjal?

Enne põranda isolatsioonimaterjali valimist tuleb arvestada mitme faktoriga. Näiteks ruumide asukoha, põrandakate, olemasolevate struktuuridega ning soojus- ja niiskusisolatsioonivajadusega. Valikus on mitmeid ISO klassifikatsiooniga materjale nagu EPS (polüstüreeni graanulid), XPS (ekstrudeeritud polüstüreeni graanulid), PU (polüuretaan), kivivill, klaasvilla või isegi looduslikud materjalid nagu tselluloos või kork, mis on keskkonnasõbralikud ja biolagunevad.

Kuidas paigaldada põranda soojustust?

Põranda soojustusmaterjali paigaldamise tüüp sõltub sellest, millist isolatsioonitüüpi olete valinud. Sinna juurde kuuluvad ka isolatsiooni kaitsevõrk, hüdroisolatsiooni kaitsekiht ja betoonvaluplaat.

Põranda soojustamise hind

Põranda soojustamise hind võib varieeruda sõltuvalt kasutatud materjalidest ja töömahust. Ehitushindade eriaruande järgi maksab keskmine ühe korteri põranda soojustamine Eestis umbes 5-15 eurot / m². Kuid alati on üks võimalus säästa raha, see on ise soojustamine.

Millised on konsultatsioonide võimalused?

Kui plaanite ise põranda soojustamist, siis on oluline kaasata nõunik enne selle alustamist. Siit leiate täpsemat teavet selle kohta, milliseid materjale ja meetodeid võib kasutada. Veebipõhiseid või isiklikke konsultatsioone pakuvad ka isolatsioonitootjad või ehitusmaterjalide pakkujad.

Lõppsõna

Põranda soojustamine on parim võimalus säilitada maja soojus ja mugavus, samuti säästes energiakulusid ja vähendades keskkonnajalajälge. Enne soojustamist tuleb valida sobiv isolatsiooni tüüp ja paigaldamise meetod. Konsulteerige kindlasti hea nõustajaga, et veenduda projekti õnnestumises ja maksimaalse tulemuse saavutamises.