Nullkulu

Nullkulu

kuidas lakkida põrandat?

KUIDAS LAKKIDA PÕRANDAT

Kui soovite oma põrandaid uue väljanägemisena värskendada, on lakkimine hea võimalus. Kuid enne alustamist on oluline mõista lakkimise protsessi ja selle struktuuri, et tulemused oleksid parimad. Käesolevas artiklis uurime, kuidas lakkida põrandat nii, et saavutakse parim tulemus.

Esimene samm on valmistada põrand. Põranda puhastamiseks eemaldage kõik mööbel ja tolmuimege põhjalikult. Isegi väikseimad prahid võivad mõjutada laki kleepumist ja tekstuuri. Kinnitage ka kõik lahtised lauad ning täitke suured praod või auke. Järgmine, hinnake puidu seisukorda. Kui puit on mäda, ei saa te puuduvate tükkide täitmiseks kasutada liimi või kitti.

Kui pind on ette valmistatud, lihvi seda peene liivapaberiga. Kui teil on paks lakikiht, võite kasutada ka väiksemat tera. Seejärel puhastage igat pinda põhjalikult tolmuimejaga ning eemaldage mööblilt või seinalt tilkunud lakk.

Kui pind on korralikult valmistatud, võite alustada lakkimist. Alustage põranda servadest ja nurgatagustest, kasutades kitsast rulli. Kui olete nurga, varbade ja põrandaliistude ümbruse lakanud, saate kasutada suuremat rulli, et lakkida ülejäänud ala.

Enne lakkimist veenduge, et segate laki korralikult. Sealhulgas kõik loodusliku puidu tooni või viimistlus laki värvid. Kui segate mõlemat, saate sobiva varju. Kandke tõenäoliselt 2-3 kihti lakki, lastes iga kihi kuivada. Seejärel lihvige kergelt liivapaberiga, et eemaldada lohakalt paigaldatud kiud. Pärast seda on soovitatav põrandale lisada viimistlus, mis aitab kaitsta laki kriimustuste ja kahjustuste eest.

Nüüd, kui oleme kõik eelarvamused läbi lõiganud, vaatame lähemalt mõningaid täiendavaid samme, mis aitavad tagada põranda järgiva kaitse ja väljanägemise:

Kasutage spetsiaalset lakk. Erinevad laki tüübid sobivad erinevat tüüpi põrandatele, nii et valige midagi vastavalt põrandamaterjalile.

Investeerige headesse tööriistadesse. Kvaliteetne tööriist võib olla ühekordne investeering, mis kestab aastaid.

Vältige üle- või alalakkimist. Saada õige tasakaal lakikihi suuruse osas, seda ideaalis tuleks kohaldada korraga. Kui kandmist teostatakse multiple kihtides, ilma vajalikke vahemaid hoidmata, siis lõpptulemus, võib olla kriimustunud, kooruv ja halvasti lihvida.

Hoidke laike ja põrandaliistudest kinni. Nagu alguses mainitud, alustage tegevust kitsaste alade juures ja liikuge põrandaliistude suunas, et vältida põrandaliistude või seina määrimist.

Võtke nokitsemine ette. Kui olete jälginud, kuidas õigesti lakkimist teostada, siis eeldatakse, et teil on nüüd artiklis antud kogemusi, et proovida muid erinevaid koduseid parandusmeetodeid.

Kokkuvõtteks, kuidas lakkida põrandat on piisavalt lihtne kui järgitakse korralikku ettevalmistustööd, koostatakse õige lakikiht ja lastakse sellel korralikult kuivada. Algul võib see tunda tülikas ja ajatu mahukana, kuid korrektselt teostatuna on tulemused selle väärt. Pidage meeles, et valmistööd on olulised, rakendage õiget tehnikat ja minge alati kvaliteetse materjaliga ning kõik kulgeb plaanipäraselt. Head lakkimist!