Nullkulu

Nullkulu

kuidas sääski peletada?

Kuidas sääski peletada – praktiline käsiraamat

Sääsed on suvel üle kogu maailma tõeliseks nuhtluseks. Kui oled ise sääsehammustuste ohvriks langenud, siis tead, kui ebameeldivad ja sügelevad need võivad olla. Kahjuks on aga teada, et sääsed võivad ka haigusi levitada ning samuti võivad nad rikkuda õhtuse väljasõidu või väljas söömise.

Kui oled sääsemürkide allergik või eelistad looduslikke võimalusi, siis on hea uudis, et on loendamatul hulgal usaldusväärseid viise, kuidas sääski peletada. Siin on mõned loomingulised alternatiivid, mis aitavad teil kaitsta end sääsepistete eest.

Eeterlikud õlid

Eeterlikud õlid on looduslikud võimalused, mis on väga tõhusad viisid sääskede peletamiseks. Kuidas see toimib? Erinevad eeterlikud õlid sisaldavad spetsiaalseid aineid, mis häirivad sääskede lõhna- ja maitseretseptoreid, muutes nad rohkem inimlõhna vastu ükskõikseks.

Mõned kõige tõhusamad eeterlikud õlid sääskede tõrjumiseks on küpressiõli, tsitronellaõli, piparmündiõli, nelgiõli, teepuuõli ja lavendliõli. Millist õli valida, on aga olenevalt sellest, millistest sääskedest soovite vabaneda ning kasutatava õli lõhnast ja tugevusest.

Sääsevõrk

Teine tõhus viis sääskede tõrjumiseks on kasutada sääsevõrku. Sääsevõrk on võrk, mida kasutatakse akende või uste kinnitamiseks, kusjuures võrk blokeerib sääskede sisenemise ruumi. Seda on kerge paigaldada ning efektiivne viis hoida kodu sääsevabana.

Fännid ja tuulutus

Õhuvoolu loomine maja sees või õues aitab sääskede arvu kontrolli all hoida. Sääsed ei suuda vastu pidada tugevale õhule ning seetõttu eelistavad nad jääda stagneeruvasse õhku varjule. Seega, lülitage välja kliimaseade ning istuge õue tuule käes ning seiske ventileeritavas kohas toas.

Küüslauk

Võib-olla tundub see natuke veiderini, kuid küüslauk võib olla tõhus viis sääskede tõrjumiseks. Kuidas? Küüslaugus sisalduv allitsiin on looduslik putukatõrjevahend, mis muudab teid inimestele vähem köitvaks.

Tänapäeval on müügil hulgaliselt looduslikke küüslaugupõhiseid spreisid, mis aitavad vältida sääsehammustuste ohtu.

Vältige magusaid lõhnu

Sääsked tõmbuvad magusate, värskelt lõigatud rohu või õite lõhnade poole. Kui teie aias kasvab palju taimi, mis sisaldavad magusaid eeterlikke õlisid, siis võib see olla ka põhjus, miks teie aeda sääsed tungivad.

Ärge pange nii palju tähelepanu sellele, mida te ise kasutate/parfüüme, kreeme, deodorante. Isegi need mugavad lõhnad töötavad sääskede jaoks ning võivad teha teist väga atraktiivse saagi.

Sääsekaitsevahendid

Lõpuks, kui eelnevad sääsepeletamise meetodid ei tööta, võite proovida kasutada spetsiaalseid sääsekaitsevahendeid, nagu näiteks salvid ja spreid, mis sisaldavad järgmisi kemikaale: dietüültoluamiid, püreetrin, metopreeniga või imidasolopiidiga. Ole siiski enne tarvitamist ettevaatlik kirjelduses olevate erialade kohta.

Kokkuvõtteks võib öelda, et sääskedest vabanemiseks on palju erinevaid viise, sõltuvalt teie isiklikest eelistustest. Kindlasti tasub katsetada erinevaid nimesid ja meetodeid ning leida endale parim. Ärge laske sääskedel oma suvist lõõgastumist häirida!