Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada lahti sipelgatest toas?

Kuidas saada lahti sipelgatest toas

Sipelgad on väga tüütud putukad, mis võivad hävitada taimi, toitu ja isegi teie kodusid. Nad võivad olla väga veenvad ja sageli on neid keeruline märgata. Sosistava juhendi abil saate teada, kuidas saada lahti sipelgatest toas.

Kuidas sipelgad sisenevad majja?

Sipelgad võivad siseneda teie majasse läbi pragude ja ühenduste. Nad sünnivad valmis uuteks elupaikadeks, mis on teistest kohtadest sarnased, kus nad on elanud. Samuti võivad sipelgad siseneda teie koju toidujäätmete kaudu, mis jäetakse lauale lahkamata või kui prügi on segunenud korralikult ühe sahtlisse. Nende lõhnad meelitavad sipelgaid ja nad suudavad isegi üle tõsta väikesi avaustes.

Kuidas sipelgaid ära tunda?

Sipelgad on väikesed, mustad ja kiired putukad, mis liiguvad rühmades. Neid võib leida erinevatest kohtadest, nagu kööginurgast ja tualetist. Nad võivad käia mööda seina seinu, läbi kulunud seina või põrandaplaati.

Millised on sipelgad?

Sipelgad jagunevad kahte liiki – kaevandavad sipelgad ja oma toitu leidvad sipelgad. Kaevandavad sipelgad elavad kõige sagedamini mullas, samal ajal kui toitu otsivad sipelgad elavad tavaliselt oma pesades. Pesad võivad olla maapinnal, puul, kividel jne.

Sipelgad kui kahjurid

Sipelgad võivad olla tõsine kahjur, kui neid ei kontrollita õigeaegselt. Nad võivad kahjustada köögivilju, puuviljapuid ja aiataimi. Samuti võivad sipelgad hävitada kodumajapidamises toitu, eriti magusat ja kleepuvat. Sipelgad suguelundiga kala ka juhtuda toitumisvõimalusi puuridesse ja terrariumid, kus nad toituvad ja vastsed erinevate loomade püütud putukad.

Kuidas sipelgad levivad?

Sipelgad võivad tulla erinevatest kohtadest, kaasa arvatud puukoolidest ja naaberkodudest. Nad võivad ronida seinaplaatidele ja rõdudele ning sealt juba oma tee leida kohale, mis neile meeldib. Väikseimad sipelgad leiavad oma tee sõna otseses mõttes läbi ainulaadse ja detailirohke pildidega keeruliste struktuuride, kuna neil on eriline taju tiheduse suhtes. Sipelgad on sageli tõsine probleem, mida ei saa lahendada ühe päevaga.

Kuidas sipelgatest lahti saada?

On palju erinevaid võimalusi, kuidas kontrollida ja likvideerida sipelgaid oma majas. Üks-kõige tavalisem ja tõhus viis on kasutada mürgiseid kemikaale, nagu putukamürkide pihustamist maja ja selle ümbruse ümber. Kuigi see võib olla tõhus, võib see ka põhjustada terviseriske, eriti kui teie peres on väikesed lapsed või lemmikloomad. Mürgiseid kemikaale võib ka karta kõikvõimalikke põhjuseid. Mürgiseid kemikaale saab kasutada ka igapäevategevustest, mis võib mürgitada keskkonda. Teine võimalus on kasutada looduslikke lahendusi, nagu teepuuõli, küüslauk ja lavendel. Ideaaljuhul tuleks neid kemikaale kasutada väljaspool kodu, et vältida oma laste või loomade mürgitust. Looduslikke lahendusi võib ka idiilietappidele või vastavalt soodale.

Kes teavad vene keele pinda, võivad teada, et sipelgate kohta kasutatakse vene keeles sõna “муравьи” (muraavit). Siiski võib seda asendada ka sõnaga “в место муравьев” (vi missto muraavit), mis tähendab umbes “sipelgad, tungige sisse”.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõtvalt tuleb märkida, et sipelgad võivad olla väga tüütud külalised nii teie aias kui majas. Kuid õnneks on palju erinevaid viise, kui võidelda ja hoida sipelgad eemal. Enne mürgiste kemikaalidega tegutsemist tuleks kaaluda nende eeliseid ja puudusi ning otsida looduslikke alternatiive. Järgides neid lihtsaid samme, saate hoida oma kodu sipelgavabana ja hoolitseda oma pere, kasvuhoovide ja aia eest.