Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada kõrv lukust lahti?

Kuidas saada kõrv lukust lahti – kõike, mida pead teadma

Kas oled kunagi tundnud seda ebameeldivat survetunnet kõrvus, mis ei taha kuidagi kaduda? Võib-olla kuuled sellel pool halvemini kui teisel pool ja soovid seda lukust lahti saada? Õnneks on selleks mitmeid võimalusi, ning käesolevas artiklis räägimegi lähemalt sellest, mida saad ette võtta, et taastada oma kõrvade kuulmine ja mõnus olemine.

Kõrvade ja kuulmisprobleemid – põhjused

Kõrvade lukku minemisele on mitmeid põhjuseid. Sageli on kõrgeima riskiga inimesed, kes armastavad olla kohutavalt tegevuses või veeta palju aega vees ning sellesse rühma võib arvata ka neid, kes töötavad vali- või mürarikastes keskkondades. Kõrvade lukust võib võimaldada ka kõrvavaik, mis koguneb aja jooksul. Viimaste hulka kuuluvad ka hingamisteede infektsioonid, allergiad, kaaliumi puudus, samuti õhurõhu muutused, nagu näiteks kõrgmäestikus viibimine või lennureisid. Kõiksugused kasvajad ja struktuuri anomaaliad võivad toimida samuti põhjusena kõrvapsudele..

Kuidas saada kõrv lukust lahti – mida saad proovida?

Nõrgenda kõrvavaiku – kõrvavaik on tavaline kõrvapiinade põhjus. See võib koguneda kõrvakanalisse ning takistada helide läbipääsu. Sellest tulenevalt on võimalik kõrvu tunda survetunnet ning kuulmine võib muutuda piiratuks. Et kõrvavaiku välja tuua, kasuta huulepulka, mis on selleks otstarbeks spetsiaalselt välja töötatud. Vaiguvedeliku asemel ei tasuks kasutada tavalist vatipuksi, mis võib kõrva põhjustada tõsisemat probleemi.

Kasuta soojenduskompressi – soojenduskompressi saab kasutada ka siis, kui kõrvavaik pole selle piinamise põhjus. Kuuma niiskust annab kuulmekilele abi ning aitab vähendada survetunnet. Pane soojenduskompress 15-20 minutiks oma lukkusse kõrva.

Proovi lanoliini õli – sisesta 4 tilka lanoliini õli oma kõrvadesse. Lanoliiniõli aitab kõrva pehmendada ning aitab kõrvavaiku eemaldada, kuna see takistab selle teket. Lanoliini õli on mõnevõrra viscous, seetõttu veenduge, et tilgutate õli ühte kõrva korraga ning lasete sel sealt natukene seista, et see oleks täiesti imendunud.

Tugevda lihaseid – mõned inimesed on kõrva lukku mineku suhtes eriti vastuvõtlikud. Sel juhul soovitame harjutada lihaseid, mis vastutavad kõrvade avamise eest. Et seda teha, suru oma käed kõrvadele ning proovi sellist liikumist, nagu näiteks närides midagi. See harjutus aitab tugevdada lihaseid, mida kasutad täieliku kuulmise taastamiseks.

Müütiline küüslaugupiim – küüslaugupiim on juba ammu olnud abimees kõrvade lukku minemisel. Selle valmistamiseks tuleb küüslauguküüned puhastada ning lihtsalt piimaga keema panna. Valmis segu jahutatakse ja tilgutatakse kõrvadesse, võimalusel korrates seda protseduuri 1-2 korda päevas..

Külma kompress – soojenduskompressi asemel võib proovida ka külma kompressi. Seda võib valmistada hammaste alla pandud külma kartulitükil või isegi väikese jäädükiga. Need meetodid aitavad vähendada turset, mis on sageli kõrvapiinade süüdlane ning võivad aidata ka kõrvavaiku välja tõmmata..

Kiirabimeditsiin – kui võtsid kõiki neid meetodeid ette, kuid kõrvad on ikka lukus, tasub pöörduda arsti poole. Arst saab määrata uuringu, rääkida enam võimalikest põhjustest ja anda suuniseid, kuidas probleemiga paremini toime tulla. Ära jätka seda vältimatuks, kui kõik proovitud abivahendid on ebaedukaks osutunud.

Kokkuvõtteks

Kõrvapiin on ebameeldiv ning sunnib meid muutma meie igapäevaseid harjumusi. Kui hõlpsad lahendused ei ole muutunud eduseisuks, on aeg vaadata arsti juurde. Kuid väiksemate probleemide puhul proovi leevendada pingeid kõrvades soojenduskompressiga või proovi ära teisi koduseid meetodeid ning naudi taastatud kuulmist ilma süütundeta. Ära kunagi unusta, et kuulmine on nii oluline meie igapäevaelus, seepärast ära hiline, kui tunned, et peaksid midagi ette võtma.