Nullkulu

Nullkulu

kuidas kõrv lukust lahti saada?

Kuidas kõrv lukust lahti saada

Kõrvalehted on tõeliselt tüütud. Kõik, mida soovid, on rahu ja vaikust, aga mitte lukustatud kõrva tunda. Kui kõrv on lukus, võib see kaasa tuua lõputu valu ja tüütuid helisid.

Kuidas kõrv lukust lahti saada? Selles artiklis anname põhjaliku ülevaate parimatest viisidest kõrva lukust lahti saamiseks. Loe edasi ja saa teada, kuidas kõrvade lukust vabaneda.

Mis on kuulmekäikude blokeerimise põhjused?

Kuulmekäikude blokeerimine võib olla põhjustatud erinevatest põhjustest. Üks kõige levinumaid põhjuseid on liigne väävlitootmine. Kõrvapulgaga liiga kaugele surumine võib samuti blokeerida kuulmekäike ja põhjustada kuulmekäikude blokeerimist. Kui lendad lennukiga, võib see tekitada sama probleemi.

Nakkused kõrvas võivad samuti põhjustada kõrva lukustatust. Allergilised reaktsioonid, keskkõrvapõletik ja kõrvavaiguga seotud probleemid võivad samuti kõrvu blokeerida.

Kuidas kõrv lukust lahti saada?

Kui kõrv on blokeeritud, võib see olla väga ebamugav. Õnneks on olemas meetodeid kõrva lukust lahti saamiseks. Allpool esitame erinevaid meetodeid kõrva takistuse vabastamiseks.

Meetod 1: Kallutage pea küljele

Üks lihtsamaid meetodeid kõrva lukust vabanemiseks on oma pea küljele kallutamine. Selle meetodi abil saab gravitatsiooni abil vabaneda blokeeritud kuulmekäikudest.

Selleks võtke mugav poos ning kallutage pea küljele, kus kõrv on lukus. Hoidke seda asendit 10-15 sekundit ja seejärel naaske tagasi algasendisse.

Meetod 2: Kuumutage kõrva

Teine meetod kõrvade lukkude vabastamiseks on kõrvade kuumutamine soojuse ja niiskuse abil. Soojus võib aidata vallandada kõrvade sees oleva väävlit ja põhjustada selle eraldumist kuulmekäikudest.

Võtke väike soojaveepudel ja täitke see kuuma veega. Mähkige pudel rätikusse ja asetage see blokeeritud kõrva kõrvale. Hoidke seda asendit 5-10 minutit, seejärel eemaldage pudel.

Meetod 3: Vee ja õli kasutamine

Teine meetod kõrvade lukkude vabastamiseks on vee ja õli kasutamine. Sobivad õlid võivad aidata leevendada kuulmekäikude ummistust.

Võtke väike kruus ja täitke see kuuma veega. Lisage kruusi tilk õli, näiteks beebiõli, mineraalõli või oliiviõli. Sega õli kruusis ja asetage kruus lukustatud kõrva kõrvale, hoides seda 10-15 minutit. Seejärel iseloomuliku jooga tavapraktika käigus kallutage oma kõrv üles alla ja küljele 30 sekundit või nii.

Meetod 4: Sulgege nina ja puhuge õhku kõrva sisse

Teine meetod, mida saab kasutada kõrvade lukust vabanemiseks, on nina sulgemine ja õhu kõrva sisse puhumine. See meetod võib aidata vabastada kuulmekäikudest kinni jäänud väävlit.

Puhuge õrnalt õhku blokeeritud kõrva poole, hoides samal ajal nina kinni. Kõrva sees olev õhk tuleb välja ja kuulmekäigud vabaneda.

Meetod 5: Kasutage kõrva tilka

Kui kõrva blokeerimine ei kao, võite kasutada kõrvatilku. Üks parimaid võimalusi on kasutada puhastavaid kõrvatilku, et aidata eemaldada kõrvapulgast liigne väävel.

Pange kõrvapiima paar tilka blokeeritud kõrva ning laske tilkadel mõjuda 5-10 minutit. Seejärel laske kõrvast tilkuma kõik vaha ja mustus.

Järeldus

Kõrvade lukk on tõeliselt tüütu ja valus kogemus. Kuid õnneks on olemas lihtsaid meetodeid, mis aitavad sellest vabaneda. Kallutage oma pead, kuumutage oma kõrva, kasutage kõrva tilka või kasutage teisi loetletud meetodeid, et vabaneda ebameeldivast blokeerimisest. Kui seisund püsib, peaksite kindlasti pöörduma arsti poole.