Nullkulu

Nullkulu

kuidas rinnapiimast lahti saada?

Kuidas rinnapiimast lahti saada: kõik, mida sa sellest teadma peaksid

Rinnapiim on beebide toitumiseks hädavajalik. Pärast lapsevanemaks saamist on rinnapiimaga seotud teemad meie igapäevaelu lahutamatu osa. Kuid mida teha, kui on aeg lõpetada oma rinnapiima andmine? Räägime täna, kuidas rinnapiimast lahti saada.

Mis on rinnapiim ja kuidas see töötab?

Rinnapiim on ema eritav piim, mis on mõeldud kuni 6-kuulistele beebidele toitmiseks. Rinnapiima koostis on väga täpne imiku vajaduste järgi ning see sisaldab omakorda toitaineid, mis on beebile hädavajalikud tema arenguks. Lisaks kaitseb rinnapiim beebit infektsioonide eest ja võib vähendada imikus suremuse riski.

Kuidas rinnapiim toodetakse?

Rinnapiim toodetakse rinnanäärmetes, mida stimuleerib hormoon oksütotsiin. Oksütotsiini vabastamist stimuleerib imikute imemine või käte abil piima väljaimemine. Mida rohkem piima ema toodab, seda rohkem oksütotsiini vabastab tema organism. Rinnapiima tootmine võib kesta kuni lapse toitmise lõpetamiseni.

Kuidas lõpetada rinnaga toitmine?

Lapse rinnast võõrutamine on protsess, mis peaks toimuma järk-järgult. Nagu mainitud, reguleerib rinnapiim tootmist oksütotsiin, seega tuleks alustada järk-järgulise vähendamisega, et piim tootmine aeglaselt lõpetada. Siin on mõned viisid, kuidas rinnaga toitmisest loobuda:

Järk-järguline toitmise katkestamine

Kõige parem on alustada imetamise katkestamist aeglaste sammudega ja järk-järgult vähendada imetamise kestust ja sagedust. Näiteks saate muuta imetamise harvemaks ning asendada seda piimaseguga või täiendava toiduga.

Laps rinnalt võõrutamine

See meetod on pisut radikaalsem, kuid võib olla väga tõhus. Kui laps on piisavalt vana, võib teda õpetada jooma piima pudelist või tassist. Selles protsessis tuleb arvestada aga sellega, et laps võib olla vastu.

Piima tootmise vähendamine

Kui soovite lõpetada lapse rinnaga toitmisega kohe, võib olla vajalik vähendada rinnapiima tootmist. Selleks peate järk-järgult vähendama söötmisi ning piirama rinnapiima väljaimemist. Tähtis on see, et te ei lõpetaks imetamist äkki, sest see võib põhjustada piimapaisu, mis on väga valus ja ebamugav.

Kõige olulisem on leida endale sobiv meetod, mis aitab sul edukalt lõpetada rinnaga toitmine.

Millal on õige aeg rinnaga toitmisest loobumiseks?

Iga ema ja laps on erinev. Otsus rinnaga toitmise lõpetamise kohta peaks tulema siis, kui tunned end valmis ja kui tunned, et see oleks ka beebile parim. Erinevad faktorid nagu tööga jätkamine või lapsed kellelegi teisele hoida andmine võivad mõjutada otsust rinnaga toitmine lõpetada.

Lisaks võib ola vaja teha rinnaga toitmisest loobumise otsus, kui lootev või imetav ema põeb haigusi, mis nõuavad ravimite kasutamist. Mõnes olukorras võib olla sobivam loobuda või asendada rinnapiim selleks, et tagada ema tervis.

Mida saate teha, et leevendada ebamugavust?

Lapse rinnast võõrutamine võib mõlema osapoole jaoks olla keeruline protsess, kuid on mõned asjad, mida saate teha ebamugavustunde leevendamiseks:

Koostage endale ajakava

Kui otsustad laps rinnast võõrutada, võib teie rinnad nimetatud otsuseleel kohe reageerida ja hakata tootma rohkem rinnapiima. Sellisel juhul on ajakava koostamine kasulik, sest see aitab reguleerida piima tootmist ning vähendada valu ja ebamugavustunnet.

Rinda sooja või külma kompressiga

Rinda külma või sooja kompressiga aitab leevendada valu ja ebamugavusi. Valu ja ebamugavustunde leevendamiseks võite kasutada ka rinnapadjakesi

Kasutage kätega väljaimemist või pumba abil väljaimemist

Kui tunned, et piima tootmine liiga suur ja põhjustab valulikkust, võib kasu olla käte abil väljaimemisest, sest sellega saad reguleerida piima väljutamist suuremas mahus; võid proovida ka pumpa – nii toimub mõlemal rinnal väljumine korraga.

Kokkuvõte

Lapse rinnast võõrutamine on protsess, mis nõuab aega ja targalt kavandamist. Oluline on leida endale sobiv viis rinnaga toitmise lõpetamiseks ja läbi viia see järk-järgult. Ole valmis ebamugavuste ja valulikkusega, sest need on protsessiga paratamatult kaasnevad. Tähtis on see, et tunnete end mugavalt ja positiivselt ning et loote teie ja teie beebi jaoks tervisliku toitumisrežiimi.