Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida pohmelli?

Kuidas ravida pohmelli

Pohmell, nagu paljud teiste haiguste puhul, nõuab palju ravi ja ennetamist, et sellest vabaneda ja järgnevatel päevadel tunda end hästi. Selle põhjuseks on see, et alkohol toimib kehale mürgina, mistõttu on terve keha võitlemiseks vajalik mitte ainult kiire taastumise toetus, vaid ka ennetav tegevus.

Alkoholil on mitmeid ebasoodsaid mõjusid inimese organismile. See mõjutab negatiivselt maksa, soolestikku, aju ja maksa. Pohmelliga võitlemiseks on vajalik läheneda selle probleemi lahendamisele mitte ühest, vaid mitmest aspektist.

Toitumine

Pohmelli vastu võitlemine algab sobiva toitumise ja regulaarse vedeliku tarbimisega. On oluline asuda sööma toite, mis sisaldavad rikkalikult vitamiine, mineraalaineid, valke ja süsivesikuid. Samuti on oluline hoida organismis piisavat veetasakaalu.

Head näiteks on köögiviljapuljongid ja puuviljamahlad. Tähtis on süüa pehmeid toite nagu tomatid, banaanid või valgest ja magusatest kartulitest valmistatud sufleed. See võimaldab kehal taastuda ja tagab vajaliku energia.

Vedeliku tarbimine on ülioluline. Veel parem on juua klaas vett iga klaasi alkoholi kohta, et leevendada alkoholimürgituse sümptomeid ja tagada piisav veetasakaal organismis. Kofeiiniga lisaained nagu kohv ja energiajoogid ei ole aga soovitatav, kuna need kuivatavad keha ja aitavad kaasa dehüdratsioonile.

Puhkus ja uni

On ülioluline puhata ja magada piisavalt. Alkoholitarbimine mõjutab und ja uni muutub ebakvaliteetseks. Esimesel võimalusel soovitame pikutada ja lõõgastuda mitu tundi. Kui praktikas pole võimalik sellist puhkust võtta, tuleks proovida vältida eriti stressirohkeid olukordi.

Sarnaselt võib proovida vältida stressirohkeid olukordi enne öörahu, et magada sügavalt ja korralikult. Une puudumine võib kahjustada ka juba kahjustatud keha.

Traditsioonilised abivahendid

Paljud inimesed kasutavad traditsioonilisi ravimeetodeid pohmelli raviks. Selliste abivahendite kasutamine on tavaliselt ohutu ja võib anda hea efekti.

Näiteks toores muna sisaldab aminohapet tsüsteiini, mis lahustab alkoholi organismis ja leevendab pohmelli sümptomeid. Ka Ingveri tee on pohmelli puhul väga efektiivne. Ingveri juur sisaldab põletikuvastast toksilisust ja aitab kehal puhastuda. Samuti aitab sidrunivesi leevendada iiveldust ja kurguvalu.

Füüsiline aktiivsus

Pohmelliga kaasneb valu, peapööritus ja väsimus. Kui inimene on taastunud ja tunneb end piisavalt tugevana, võib ta hakata käima jalutamas ja regulaarselt treenima. Samas on oluline, et keha adekvaatselt taastuks. Eelistama peaks mõõdukat füüsilist tegevust, kuna liigne koormus võib kurnata juba kahjustatud keha ja tervendamisprotsessi aeglustada.

Vältima peaks jooksmist, sest kooskõlastus on juba kahjustatud ning kukkumisoht on suurem. Oluline on, et keha taastuks piisavalt, et hilisemad trennid oleksid efektiivsed ja taastumistöö korralikult edasi toimuks.

Lõpetuseks

Pohmellist vabanemine võib olla pikk ja vaevarikas protsess. Siiski on võimalik leevendada selle sümptomeid, kui täidate eespool loetletud juhiseid. Sellepärast väldi joomist liigsetes kogustes ja hoolitse enda eest vastutustundlikult. Teadmine, kuidas pohmelli ravida ja kuidas tegeleda selle ennetamisega, on oluline nii teie tervise, töövõime ja heaolu jaoks.