Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida lihase venitust?

Kuidas ravida lihase venitust

Lihase venitus on üks levinumaid vigastusi, mis esinevad peamiselt sportlastel. Venituse põhjuseks võib olla ebaõige soojendus või ülekoormus. Kuigi lihase venitus võib tunduda kerge vigastusena, võib see edukalt ilma õige ravita suuremaid probleeme põhjustada. Siin on mõned näpunäited, kuidas lihase venitust ravida.

Miks lihase venitus tekib?

Lihase venitus tekib siis, kui lihased on valmis ebaharilikke liigutusi tegema. See võib juhtuda igaühega, olenemata sellest, kas olete tavaline inimene või sportlane. Lihase venitus võib tekkida, kui olete enne sportimist liiga vähe soojendanud, teete sporti järsku liigutusi või lihtsalt muutute kehaliselt aktiivseks ilma eelneva soojenduseta. Lihase venitus võib põhjustada sümptomeid alates kergest ebamugavusest kuni tugeva valuni. Kui ravimata, võib see mõjutada teie sportlikku sooritust ja viia isegi pikemaajalise pausini sportimisest.

Kuidas lihase venitust ravida

Lihase venitust saab ravida erinevatel viisidel, kuid tähtis on see, et raviks, mis sobiks teile kõige paremini. Kui tunnete tugevat valu, on soovitatav abi otsimiseks pöörduda arsti poole. Siiski saab mõningaid lihase venituste ravivõtteid proovida ka ise.

Esmaabi

Kui tunnete, et olete lihaseid venitanud, soovitatakse teil võtta abi esmaabi saamiseks. Venitatud lihasele võib panna jää või külma kotti, et valu ja turset vähendada. Turse leevendamiseks võib kasutada kompressiooni ja tõsta vigastatud kehaosa. Esimestel päevadel tuleb vigastust hoida rahulikul režiimil.

Puhka vaikusel

On oluline anda oma kehale puhkust, kui olete vigastanud lihast. Kuna lihase venitus on ülekoormuse tagajärg, võib see kergesti taastuda, kui jätkate oma keha tugevalt koormamist. Soovitatav on piirata füüsilist aktiivsust seni, kuni vigastus on paranenud. Sügav uni võib aidata ka lihastel taastuda.

Lihast soojendamine

Lihaste soojendamine on enne sportimist väga oluline. See aitab suurendada liigeste liikuvust ja vähendab sellega vigastuste riski. Enne treeningut võite teha venitus- või soojendusharjutusi, et lihased oleksid soojendatud. Külma ilmaga enne sportimist soojendage oma keha sooja riietuse või soojade jookidega.

Massaaž

Massaaž aitab leevendada valu ja pinget vigastatud lihases. Massaaži saate teha ise, kasutades spetsiaalset massaažiõli või küsides abi massaažispetsialistilt. Massaaž aitab parandada vereringet ja mõjutab positiivselt keha kui terviku tervist. Kuid tuleb teada, et massaaži tegemine liiga vara võib mõjutada teie vigastuse paranemist.

Lihaste jahutamine

Pärast füüsilist pingutust aitab lihaste jahutamine liikumist taastada ja taastada normaalne verevool. Lihast võib jahutada jääpaki või külma kompressi abil. Ärge asetage jääpakki otse vigastatud nahale. Jääpakki tuleks rakendada ainult poole tunni jooksul korduvalt.

Järeldus

Lihase venitus võib tunduda kerge vigastusena, kuid selle ravimata jätmine võib põhjustada tõsisemaid probleeme. Selleks, et lihase venitust õigesti ravida, on oluline anda oma kehale piisavalt puhkepausi ja soojendada lihaseid enne füüsilist pingutust. Kui tunnete end lihastega pinget või lõtvust, ärge kartke läheneda arstile, kes aitab teil leida sobiva ravi. Loodame, et need näpunäited aitavad teil ravida lihase venitust ja taastada oma elukvaliteedi koos aktiivse elustiiliga.