Nullkulu

Nullkulu

kuidas puugi pead kätte saada?

Kuidas puugi pead kätte saada

Puugid on väikesed parasitoidsed putukad, kes söövad loomade verd ning mille hammustus võib põhjustada tõsiseid haigusi inimestele. Seetõttu on oluline teada, kuidas puugid pead kätte saada, kui olete looduses või muudes kohtades, kus need putukad võivad olla. Siin on mõned kasulikud näpunäited, kuidas puugi pead kätte saada.

Miks on tähtis puukide pead kätte saada?

Puugid kanduvad edasi haigusi, nagu Lyme’i tõbi, Rocky Mountain spotted fever ja meningiit. Need võivad olla tõsised haigused, mis võivad põhjustada nii pikaajalisi kui ka lühiajalisi tagajärgi tervisele. Seetõttu on väga oluline, et puuk hammustatud koht puhastataks korralikult, et vältida haiguste nakatumist.

Kasulikud näpunäited puukide pead kätte saamiseks

Kanna pikki riideid

Kui lähed loodusesse või muudesse kohtadesse, kus tead, et puugid võivad olla, kanna pikki riideid, mis kaitsevad teie nahka. Puugid ei suuda läbi paksude riiete hammustada, nii et see on teie parim kaitse.

Kasuta putukatõrjevahendeid

Kasutage putukatõrjevahendeid, mis sisaldavad DEET-i, et hoida puugid eemal. Kandke seda otse oma riietele ja nahale, kuid vältige seda silmadele ja suule. Kuigi see võib mõnda putukat eemale hoida, ei pruugi see siiski kvaliteetset kaitset pakkuda.

Tee igapäevane kontroll

Tehke igapäevane kontroll, et kontrollida oma keha puukide hammustuste suhtes. Puugid kipuvad leidma oma teed nahale, kuid võivad peita ka peanaha, kaenlaaluste ja genitaalide vahel. Kui leiad hammustuse, eemalda puuk kohe, et vältida haiguste nakatumist.

Eemalda puugi

Eemalda puuk kohe, kui leiad selle oma nahalt või pärast looduses viibimist. Eemaldamiseks kasuta pintsette, haarates puugi pea ja tõmmates selle eemale aeglaselt ja kindlalt. Vältige puugi näpistamist oma sõrmedega, kuna see võib põhjustada puugi pea jäämise nahale.

Desinfitseerimine

Pärast puugi eemaldamist desinfitseeri hammustuse koht. Kasutage tavalist antibakteriaalset seepi ja vett ning puhastage naha piirkond põhjalikult.

Jälgimine

Jälgige puugi hammustust, et veenduda, et see ei muutuks suureks ega punaseks. Kui see muutub, võib see olla viide infektsioonile või haigusele ning te tuleks minna arsti juurde.

Vältige Hammustusi

Parim viis puukide hammustuste vältimiseks on hoiduda kohtadest, kus teate, et nad võivad olla. Kui aga avastate soovitud piirkonnas puugi, siis eemaldage see kohe, et vältida haiguste nakatumist.

Kokkuvõte

Puugid on väga ohtlikud putukad, mis võivad põhjustada haigusi ja infektsioone inimestel. Seetõttu on oluline, et te teadsite, kuidas puukide pead kätte saada, kui loodusesse satute. Kasutage antud näpunäiteid, et vältida hammustusi ning hakake regulaarselt kontrollima oma keha puukide suhtes. Kui peaks juhtuma, et puuk on hammustanud teid, eemaldage see kohe ja jälgige hammustust hoolikalt, et veenduda, et jääte tervena.