Nullkulu

Nullkulu

kuidas pulssi alla saada?

Kuidas pulssi alla saada: Tervislikud eluviisid, mis aitavad rahuneda

Pulss on tuntud kui keha veresoonte kaudu voolava vere löökide arv minutis. Pulseerimine on eriti soodne noortele tervislikele inimestele. Täiskasvanutel on see tavaliselt 60–100 lööki minutis, kuid mõnikord võib see tõusta kuni 120 lööki minutis. Kui teil on seda sagedamini, siis see võib olla probleem. Kõrge pulsisagedusega kaasneb tavaliselt kõrge vererõhk, mis on tervisele ohtlik. Sellepärast on oluline teada, kuidas pulssi alandada.

Pulsi alandamise meetodid võivad ulatuda meditsiinilistest protseduuridest kuni lihtsate elustiili muutusteni, nagu toitumisharjumuste korrigeerimine ja mõõdukas treening. Siin on mõned tervislikud eluviisid, mis aitavad kiiresti alandada pulsisagedust.

Süüa tervislikult

Õige toitumine on pulsisageduse alandamiseks ülioluline. Kui soovite oma pulssi alandada, sööge madala kalorsusega dieeti, mis koosneb peamiselt tervislikest toitudest nagu puu- ja köögiviljad ning tasakaalustatud toidud. Kofeiin, alkohol ja suitsutatud tooted võivad teie südamelööke kiirendada ning nende tarbimist tuleks vältida.

Tee regulaarselt sporti

Regulaarne füüsiline aktiivsus on hea viis pulsisageduse alandamiseks. Kõndimine, rühikava, jalgpall, korvpall ja jalgrattasõit on kõik head viisid, kuidas alandada oma pulssi. Kardiotreeningud nagu jooksmine, ujumine ja jalgrattasõit on ka suurepärased viisid, kuidas tugevdada südant ja vähendada impulsse.

Piirata stressi

Stress võib olla pulsisageduse peamine põhjus. Õppige, kuidas oma stressi kontrollida, sest see mõjutab teie kogu tervist. Proovige meditatsiooni või joogat, mis aitab teil end rahustada.

Vältige ekstreemseid temperatuure

Kuumus või külm võivad suurendada südamerütmi, seega hoiduge keskkondadest, mis võivad tekitada erakordseid temperatuurimuutusi.

Vältige suitsu

Senna sisaldavad energiajoogid, tubakas ja muud stimulandid võivad teie pulsisagedust tõsta. Kui soovite oma pulssi alandada, vältige selliseid asju.

Magage piisavalt

Piisav uni on oluline, et keha ja aju saaksid nõuetekohaselt puhata ööpäeva jooksul ja südame löögisagedus ei tõuseks. Tavaliselt on soovitatav magada vähemalt 7-8 tundi ööpäevas.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõttes võib pulsisageduse alandamiseks olla palju erinevaid meetodeid, kuid kõige tõhusam neist on õige tasakaalustatud toitumine, regulaarne treening, stressi vältimine, erilistest temperatuuride ja narkootikumide vältimine, piisav magamine, nagu ka harrastused nagu jooga, meditatsioon ja muud keha ja meele võimlemist tegevused. Kui olete avatud nende meetodite kasutamiseks, soovitan neid proovida oma pulsisageduse kontrolli all hoidmiseks.