Nullkulu

Nullkulu

kuidas pöörata arvuti ekraani?

Kuidas Pöörata Arvuti Ekraani – Põhjalik Juhend

Arvuti kasutamine on tänapäeval igapäevane tegevus ning sellega kaasnevad ka erinevad probleemid. Üks levinumaid küsimusi on, kuidas pöörata arvuti ekraani. Soovides võimalust kuvada ekraani erinevates suundades või töötada erinevate kuvarežiimidega, tuleb ekraani tihti keerata. Siin on samm-sammuline juhend arvuti ekraani pööramiseks.

Arvuti ja graafikakaardi tundmine

Enne kui hakkate ekraani keerama, tuleb endale selgeks teha arvuti ja graafikakaardi tundmine. Kõikidel arvutitel võib ekraani keeramine erineda sõltuvalt sellest, mis tarkvara on kasutusel või millist graafikakaarti kasutatakse. Laual arvutil võib olla kasutusel integreeritud graafikakaart või eraldi graafikakaart. Sülearvutil võib olla ainult integreeritud graafikakaart.

Graafikakaardi tarkvara avamine

Kõigepealt tuleb leida tee graafikakaardi tarkvarale. Seda saab teha:

– Kui arvutile on paigaldatud NVIDIA graafikakaart, siis tuleb avada NVIDIA juhtpaneel. See on saadaval, kui klõpsate paremklõpsuga töölauale ja valite NVIDIA juhtpaneeli.
– Kui arvutile on paigaldatud AMD graafikakaart, siis tuleb avada AMD juhtpaneel. See on saadaval, kui klõpsate paremklõpsuga töölauale ja valite AMD juhtpaneeli.
– Kui graafikakaart on integreeritud, siis saate selle tarkvara juhtpaneeli avada, klõpsates paremklõpsuga töölauale ja valides graafikakaardi seaded.

Pööramisvalikute otsimine

Järgmine samm on pööramise valikute otsimine. Selleks tuleb:

– Kui olete NVIDIA graafikakaardiga, siis klõpsake vahekaardil “Kuvafunktsioonid”, kus saate valida erinevate pööramisvõimaluste vahel.
– Kui olete AMD graafikakaardiga, siis klõpsake vahekaardil “Kuvavõimalused”, mis kuvab teile erinevad pööramisvõimalused.
– Kui olete integreeritud graafikakaardiga, siis otsige valikut “Ekraani pööramine”, mis võib olla vahekaardil “Kuvavõimalused” või “Kuvafunktsioonid”.

Ekraani pööramine

Kui olete leidnud pööramisvalikud, saate hakata ekraani pöörama. Selleks tuleb:

– NVIDIA juhtpaneelis on kaks võimalust: “Ekraani pööramine” ja “Nurkade juhtimine”. Valik “Ekraani pööramine” võimaldab teil valida ekraani pöörlemise. Valik “Nurkade juhtimine” võimaldab teil reguleerida nurka, millele soovite ekraani pöörata.
– AMD juhtpaneelis on kolm võimalust: “Ekraani pööramine”, “Kõrge dünaamilise vahemiku (HDR) võimekuse juhtimine” ja “HDMI-skaleerimine”. Valige “Ekraani pööramine” ja klõpsake valikut „Pööra“, kus saate valida erinevate nurkade ja suundade vahel.
– Integreeritud graafikakaardi juhtpaneelis saate klõpsata valikul “Ekraani pööramine” ning valida ekraani pöörlemise, kus saate valida soovitud suuna ja nurga vahel. Enne kinnitamist kontrollige kindlasti valiku “Vali primarne kuva” seadistust.

Salvestamine ja lõpetamine

Viimane samm on salvestada oma muudatused ja lõpetada pööramine. Selleks tuleb:

– NVIDIA juhtpaneelis tuleb klõpsata nuppu “Rakenda”, mis rakendab muudatused.
– AMD juhtpaneelis tuleb klõpsata nuppu “Apply”, samuti rakendatakse muudatused.
– Integreeritud graafikakaardi puhul otsige nuppu “Salvesta”, mille järel muutused rakendatakse.

Järeldus

Arvuti ekraani saab pöörata erinevates suundades vastavalt teie nõudmistele. Kõikidel arvutil on natuke erinevad ja keerukad võimalused, kuid selleks, et arvuti ekraani pöörata, peate kõigepealt mõistma oma arvuti tarkvara ja graafikakaardi võimalusi.

Samm-sammuline juhend aitab arvuti ekraani pööramisel. Kui teil tekib mingeid raskusi selle juhendi järgimisel, võite alati pöörduda spetsialisti või arvutiteenuse pakkuja poole. Kuid selle juhendi järgimine peaks olema piisav, et saaksite edukalt oma arvuti ekraani pöörata vastavalt teie vajadustele.