Nullkulu

Nullkulu

kuidas peatada oksendamist?

Kuidas Peatada Oksendamist?

Oksendamine on keha loomulik reaktsioon, kui midagi pole korras. Kuid pidev oksendamine võib olla väga kurnav ja ebameeldiv kogemus. Kui märkate, et olete hakanud oksendama rohkem kui tavaliselt, võite olla huvitatud sellest, kuidas peatada oksendamist.

Allpool räägime teile erinevatest meetoditest, mida saate kasutada, et vältida või vähendada oksendamist. Kuid pidage meeles, et kui oksendamine on kestnud mitu päeva või kui te arvate, et midagi pole korras, peaksite kindlasti pöörduma arsti poole.

Miks inimesed oksendavad?

Meie kehad oksendavad erinevatel põhjustel. Mõnikord on see keha loomulik reaktsioon toidule, mis on rikutud või mündile, mida on söödud. Muudel juhtudel võib see olla seotud seedetrakti probleemide või viirushaigustega. Oksendamine võib olla ka kõrvalmõju mõningate ravimite tarvitamisel või mõningate toiduainete talumatuse korral.

Kuidas saab oksendamist peatada?

Jooge vedelikke

Vedeliku tarbimine on oluline, et vältida dehüdratsiooni. Kui olete oksendanud, proovige juua väikesi koguseid vedelikke, nagu vesi või jõhvikamahl. Alustage väikeste lonksude võtmisest ja suurendage järk-järgult kogust, mida te võtate. Kuid pidage meeles, et liiga palju jooki võib põhjustada uut oksendamist.

Sööge toitu, mida on lihtne seedida

Kui te tunnete paremini ja arvate, et olete võimeline süüa, proovige süüa kerget toitu, mida on lihtne seedida. Näiteks võib proovida banaane, riisi, kreekerid või jogurtit. Vältige toite, mis võivad olla raskesti seeditavad, nagu rasvased, vürtsikad või rasked toidud.

Lõõgastuge

Lõõgastumine võib aidata vähendada oksendamist. Proovige mugavasse kohta maha istuda või lamada ja hingake sügavalt sisse ja välja. Võite proovida ka meditatsiooni või joogat, et lõõgastuda.

Kasutage ravimit

Kui te ei suuda endiselt oksendamist peatada, võite kasutada mõningaid ravimeid. Näiteks võite võtta iiveldusvastaseid tablette. Enamik neist ravimitest on saadaval ilma retseptita, kuid rääkige kindlasti oma arstiga, kui soovite neid kasutada.

Pöörduge arsti poole

Kui oksendamine ei peatu või kui see on tõsine, peate kindlasti pöörduma arsti poole. Arst võib teha lisaanalüüse, kui ta peab seda vajalikuks, ja määrata sobiva ravi.

Kokkuvõte

Oksendamine võib olla ebameeldiv kogemus ja kurnav kogemus, eriti kui see tekib regulaarselt. Õnneks on palju erinevaid meetodeid oksendamise vältimiseks või leevendamiseks. Kui oksendamine on tavalisest intensiivsem, pikaajalisem või sellega kaasnevad muud sümptomid, peate pöörduma arsti poole.