Nullkulu

Nullkulu

kuidas peatada ninaverejooksu?

Kuidas peatada ninaverejooksu – näpunäited ja ravi

Ninaverejooksud on tavalised probleemid, mis võivad esineda igas vanuses inimestel. Kuidas ninaverejooksu peatada? See on küsimus, mille peale paljud murelikult mõtlevad. Õnneks on see enamasti lihtsalt ravitav. Selles artiklis räägime, mis põhjustab ninaverejookse, kuidas neid vältida ja kuidas neid ravida.

Miks tekib ninaverejooks?

Ninaverejooks võib esineda erinevatel põhjustel. Üheks kõige sagedasemaks põhjuseks on ninakarjeste kapillaaride kahjustused. Kapillaarid on väikesed verejuhad, mis asuvad ninaõõnes. Need võivad lõhkeda, kui nina limaskest on kuiv, kui ninaõõnes on infektsioon või kui nina on vigastatud. Ninaverejooksu võivad tekitada ka vererõhu kõikumised, kasvajad või veritsushäired.

Kuidas ninaverejooksu peatada?

Kui teie nina veritseb, siis saate seda ise kodus ravida. Järgnevalt on mõned sammud, mida saate järgida, et ninaverejooksu peatada:

– Süstige ninaõõnde solutiooni soolalahust või külma vett. Selleks kallutage pead ettepoole ja kergelt küljele ning pihustage ninasse soolalahust või külma vett. See aitab ninaverejooksu peatada ning leevendab ka ninakinnisust.

– Suruge ninaotsa ettevaatlikult kokku ja hoidke nii natukene aega. Hoidke ninaots kinni umbes viie kuni kümne minuti jooksul. See aitab verejooksu peatada.

– Ärge puhuge nina vähemalt 15 minutit pärast verejooksu lõppemist. See võib takistada vere hüübimist ja verejooks võib taas alata.

– Kui ninaverejooks on väga intensiivne ja see ei peatu 20 minuti jooksul, siis pöörduge kindlasti arsti poole.

Millal pöörduda arsti poole?

Kui ninaverejooks on väga intensiivne või see ei peatu 20 minuti jooksul, siis on väga oluline pöörduda arsti poole. Samuti peaksite arsti juurde minema, kui ninaverejooksud korduvad sageli või kui teil on muud sümptomid, nagu peavalud, pearinglus, nõrkus või nahalööve.

Ravi ninaverejooksu korral

Kui ninaverejooksu ei saa ise peatada või see on väga tugev, võib osutuda vajalikuks eriotstarbelise vaigistava ravimi või ninaoperatsiooni kasutamine. Sellisel juhul on parim, kui pöördute arsti poole. Arst saab samaaegselt kontrollida ka võimalikku haigust, mis võib ninaverejooksu põhjustada.

Järeldus

Kui teie nina hakkab veritsema, siis ärge paanitsege. See on enamasti lihtsasti ravitav ja võib olla seotud ainult niiskuse ja veresoonte tervisliku seisundiga. Kuidas ninaverejooksu peatada? Proovige järgida eespool toodud vältimis- ja ravisoovitusi ning kui see ei aita, pöörduge kindlasti arsti poole. Järgides neid näpunäiteid, saate end nii füüsiliselt kui ka vaimselt paremini tunda.