Nullkulu

Nullkulu

kuidas pdf faili töödelda?

Kuidas PDF faili töödelda: põhjalik juhend

PDF failid on väga levinud formaat, mida paljud inimesed kasutavad. Need failid on kergekaalulised, universaalselt tuntud ja võimaldavad faili suuruse vähendamist. See on üks peamisi põhjuseid, miks paljud äriühingud ja inimesed kasutavad PDF faile oma dokumendi jagamisel. Siiski võib nende failide töötlemine olla keeruline. Selles artiklis annan põhjaliku juhendi, kuidas PDF faile töödelda.

PDF faili avamine

Esimene ja kõige olulisem samm on PDF faili avamine. See on väga lihtne: paremklõpsake failil ja valige „Ava“. PDF fail avaneb eelvaatevaates, kui teil on Mac-arvuti. Windows-arvuti kasutajad peaksid DPI maha laadida või kasutama Adobe Acrobat Readerit.

PDF faili salvestamine

Kui olete PDF faili avanud, vajutage nuppu „Salvesta“. Kui teil on PDF failil muudatusi, mida soovite salvestada, siis on see samm väga oluline. Kuna PDF fail on tuntuim failivorming, on oluline hoida faili loetavus ja muudatusi üldse mitte kaotada. Seetõttu salvestage fail samasse asukohta, kus see asus.

PDF faili ühendamine teise PDF failiga

PDF failide ühendamine võib olla väga kasulik, kui teil on vaja saata mitu faili korraga. PDF failide ühendamine on lihtne ja saate seda teha Adobe Acrobat Pro-programmi abil. Avage lihtsalt failibaas, valige kõik failid, mida soovite ühendada, paremklõpsake ja valige „Ühenda meiliaadressiga“.

PDF faili eraldamine

PDF failide eraldamine on oluline, kui soovite jagada suure faili osadeks. Selleks peate kasutama programmi „Väljavõtted“. Seda saate teha ka Adobe Acrobat Pro-programmi abil. Avage lihtsalt PDF fail, mille peate eraldama, valige lehed, mille soovite välja võtta, vajutage nuppu „Säilita“ ja salvestage fail uue nimega.

PDF faili muutmine

PDF faili muutmine võib olla keeruline, kuid see on vajalik, kui soovite oma PDF failides muudatusi teha. Seda saab teha programmi Adobe Acrobat Pro või muude sarnaste PDF-redaktorite abil. On oluline märkida, et muudatuste tegemine mõjutab PDF faili loetavust, seetõttu on oluline kaasata ainult olulised muudatused.

PDF faili kaitse

PDF faili kaitse on vajalik, kui soovite tagada, et faili sisu jääks privaatseks ja kaitstuks. PDF faili saab kaitsta paroolide ja turvateavet sisaldavate dokumentidega. Kui sisestate kaitse, siis pea meeles, et peate parooli hoolikalt meeles pidama, kuna selle kadumine võib tuua kaasa faili ligipääsmatuks muutumise.

Kokkuvõte

PDF failide töötlemine on keeruline ülesanne, kuid kui järgite neid juhiseid, saate oma PDF faile hõlpsalt töödelda, ühendada, eraldada ja kaitsta. Peate lihtsalt hoolikalt jälgima iga sammu ja kasutama õigeid tööriistu ning teie PDF failid on kaitstud ja loetavad.

Loodame, et see artikkel oli teile abiks. Kui teil on veel küsimusi või soovite mõnda punkti täpsustada, siis võite meiega igal ajal ühendust võtta.