Nullkulu

Nullkulu

kuidas pahteldada?

Kuidas pahteldada: praktilised sammud ja nipid

Pahteldamine on oluline osa iga ehitusprojekti juures. Olgu tegemist seina, lagi või mistahes muu ehitusliku elemendiga, korralik pahteldamine on hädavajalik kvaliteetse tulemuse saavutamiseks. Tegemist on ka üsna olulise oskusega igale koduomanikule, kes soovib käe valitsesse võtta oma eluruumide ehituse ja remondiga.

Käesolevas artiklis juhendame, kuidas pahteldada samm-sammult, alustades sobiva pahtli valikust kuni viimistlemise ja värvimiseni välja. Kui oled sel teemal uus tegija, siis anna endale aega ja luba endale eksimusi. Iga samm on oluline, seega pole mõtet kiirustada. Kuid kui oled kannatlik ja järgid juhendit tähelepanelikult, siis võid saavutada võrratu tulemuse, mille üle uhkust tunda.

Pahtli väljavalimine

Esiteks on tähtis valida õige pahtel. Enne pahtli ostmist on vaja teada, millist pinda soovid pahteldada. On olemas erinevat liiki pahtlid, näiteks krohv-, õhukese-, jämeda- ja märgharu pahtlid. Mõned pahtlid on kasulikud kokkutõmbevastaseks funktsiooniks, kui teed pahteldamist laetud betoonpindadega.

Kui oled teadlik, millist pahtlit vajad, vaata juhendit, kui palju vett sobiva koguse saamiseks lisada tuleb. On väga oluline, et pahtel oleks õige konsistents, siis jääb see kinnitamisel paremini seina või lae külge.

Valmistage pind pahteldamiseks ette

Järgmine samm on pinna ettevalmistamine. Seda tuleb teha hoolikalt ja põhjalikult, et vältida ebakõlasid ja puudusi tulevikus. Enne pahteldamist tuleb suuremad praod vahtplaadiga täita. Eelkõige tuleks vältida kipsplaadi kasutamist, kuna see vajub aja jooksul kokku ja tekivad praod.

Kui oled praod täitnud, kasuta räni-liivapaberit, et eemaldada lõhed ja pragud. On oluline eemaldada ka tolm, kasutades selleks riide või tolmuimeja abil.

Kuidas korralikult pahteldada

Kui oled pahteldamiseks valmis, siis alusta jagades seina või lae erinevateks osadeks. Alusta ülemisest osast ja liigutades allapoole. Kasuta kellukest, et aeg-ajalt jälgida, et pahtel ei jääks seina või lae külge liiga kauaks.

Kasutades spetsiaalset pahtlilabidat, võta pahtlit harbaga ja kanna see algkontaktiks seina või lae ja pahtlilabida vahelisele ruumile. Alusta keskkohast, liikudes pahtlilabidaga diagonaalselt nii üles- kui ka allapoole.

Kui esimene kiht on paigas, lase pahtel kuivada – see võib viia vähemalt tunnini, kuid olenevalt pahtli tüübist võib kuivamise aeg pikeneda. Kui pahtel on kuivanud, siis korda protsessi, kasutades teist kihti. Veendu, et teine kiht on esimese kihiga ühtlane ja mis tahes lünki tuleb täita.

Kordamööda pahtelkordade pealekandmist ja kuivatamist, kuni tekib ühtlane ja sile pind. Iga kihi paksus tuleks teha umbes 6 mm või kaks kaheksadaset vardad koos õlarihma keskel, kahe soonde ühe vardaga orresharuga jms, on ideaalne ehituse läänest ja itta, mõned ehitajad kasutavad ka lõimeriide igamehe tööriista.

Lihvimine

Kui pahteldatud pind on juba kuiv, on aeg lihvimisega alustada. Kasutage 220- või 320-liivapaberit. Võta karedapinnaline käsnad, et pinda monotoolsusega viimistleda. Seejärel eemaldage pahtel allapoole langenud tolm, et lihvimine saaks ideaalselt jätkuda. Kogege puutetundega, et veenduda, et pind on täiesti sile.

Kui oled pinnaga rahul, võid jätkata värvimisega, või kui vaja, krohviga.

Järeldus

Seega olenemata sellest, kas oled algaja või kogenud ehitaja, võid kasu saada pahteldamise nippidest ja tehnikatest, mida oleme käesolevas artiklis käsitlenud. Loomulikult on pahteldamisel veel palju nüansse ja keerukusi ning iga pahteldamistöö on individuaalne, kuid siiski on mõned üldised sammud, mida kõik peavad järgima.

Rääkige meeskonnaga, kuidas te kavatsete pahteldamist käsitleda ja kuidas saate oma pahteldamistööd parandada. Ära karda eksida ja kogemusi saada. Pahteldamisel, nagu ka igal tööl, on praktika oluline. Seetõttu, kui oled pahteldamisse veel uus, siis võta endale aega ja anna endale võimalus õppida. Näe vaeva, järgi kõiki ettekirjutusi ja naudi pahteldamise protsessi.