Nullkulu

Nullkulu

kuidas pahteldada seina?

Kuidas pahteldada seina

Kui soovite oma kodu ümberkorraldada, võib seinte pahteldamine olla hädavajalik. Seinte pahteldamine on protsess, mis aitab teil parandada seina, et see näeks välja sile ja uus. Kuid seina pahteldamine pole lihtne ülesanne ning võib olla päris keeruline. Selles artiklis räägime lähemalt sellest, kuidas pahteldada seina.

Mida on vaja seina pahteldamiseks?

Enne alustamist peate veenduma, et teil on vajalikud tööriistad ja materjalid. Siin on nimekiri asjadest, mida peate võib-olla pahteldamisel kasutama:

– Kipsplaat
– Pahtel
– Pahtlinuga
– Selleks et katta ära tõmmatud pahtel, on vaja liivapaberit
– Värv

Kipsplaadi lahtiühendamiseks on parem kasutada spetsiaalset lõikurit, kuid tavaline nuga sobib siiski suurepäraselt. Värvimiseks võite kasutada mis tahes sobivat värvimeri.

Kuidas pahteldada seina?

Vajaliku ettevalmistuse tegemine

Enne kui saate pahteldamisprotsessiga alustada, on oluline, et seina ette valmistaksite. See tähendab, et peate kontrollima, kas sein on täiesti kuiv, ehkki te peaksite seda tegema ainult siis, kui teil on kahtlusi seina kuivuse osas. Kuivamata seina pahteldamine võib põhjustada pragusid ja muid tülikaid probleeme hiljem.

Kipsplaatide paigaldamine

Kui teil pole kipsplaate, siis peate alustamiseks laudade taustal valmistama oma kipsplaadid. Kipsplaadid peaksid olema piisavalt tugevad, et taluda konkreetset koormust, millele need paigaldatakse. Tavaliselt peate kipsplaadid kinnitama kruvide ja liimi abil, kuid see sõltub teie juhistest.

Pahteldamine

Kui kipsplaadid on paigaldatud, saate alustada pahteldamist. Pahtel peaks olema segatud nii, et selle konsistents oleks paksem, et seda oleks lihtsam rakendada. Esmalt kandke pahtel nuga abil seina. Pärast esmakordset pahteldamist laske seinal kuivada umbes 24 tundi.

Lihvimine

Kui sein on kuiv, võite hakata pahteldamist lihvima. Lõikamisel kasutage pehmet liivapaberit, et peita kõik pahteldamisprotsessiga seotud puudused. Seina pahteldamist tuleks teha kuni 3-4 korda, kuni seina pind on sile.

Viimistlemine

Kui sein on pahteldatud ja lihvitud, saate selle värvida. Peate veenduma, et sein on piisavalt kuiv, et vältida värvimisprobleeme.

Kokkuvõtteks

Nii pahteldamine seinal on üsna keeruline protsess, kuid kui olete samm-sammult läbi protsessi käinud, leiate, et teil on suurepärane viimistletud seina. Olge kindel ja veenduge, et te ei kiirusta pahteldamisprotsessi. Kui töö on tehtud, siis võib teie seina viimistlemine osutuda raskemaks kui olete arvanud. Küsige nõu professionaalidelt, kui te olete pahteldamisprotsessis või kui teil on veel küsimusi.