Nullkulu

Nullkulu

kuidas pahteldada kipsi?

Kuidas pahteldada kipsi: Juhend kipsplaadi parandamiseks

Kipsplaadi kasutamine on populaarne selle eeliste tõttu, nagu tulekindlus ja heliisolatsioon. Kuid nagu igasuguse ehitusmaterjaliga, võivad tekkida mõned probleemid, millega tuleb tegeleda. Näiteks võib kipsplaat kahjustuda, mõraneda või praguneda. Kuidas pahteldada kipsi ja kuidas teada saada, kas see vajab remontimist? Selles artiklis uurime erinevaid võimalusi kipsplaadi parandamiseks.

Kuidas teada saada, kas kipsplaadi parandamine on vajalik?

Enne kipsplaadi parandamist on oluline teada, kas see on vajalik. Võite kahtlustada probleemi, kui näete kipsplaadil mõrasid või pragusid. Kuidas aga kindlaks teha, kas see vajab parandamist või mitte? Üks lihtsamaid viise on koputada kipsplaadile ja kuulata heli. Kui see heliseb vaka all, näitab see, et kipsplaat on vigastatud, ja see tuleks parandada.

Samuti võite märgata kipsplaadil värvimuutusi või hakitud kipsisegu. See näitab, et kipsplaat on pragunenud ja vajab pahteldamist. Kui kahjustus on märkimisväärne, võib olla vajalik seda asendada uuega. Samuti, kui kipsplaat on märjaks saanud, võib see hakata kooruma või deformeerduma ja tuleb vahetada. Enamikul juhtudel saab aga kipsplaate parandada järgmiste sammude abil.

Kuidas parandada kipsplaati: samm-sammult juhend

Esmalt tuleb kahjustus puhastada. Eemaldage lahtine ja koorunud kipsisegu kahjustuse ümber. Seejärel puhastage ala hoolikalt pinnalöögiga või lapiga, et eemaldada tolm ja mustus. See tagab, et kipsisegu kinnitub korralikult, parandades seega tõhusalt kahjustust.

Kandke krunt väikese rulliga või pintsliga. Krunt aitab vähendada niiskuse imendumist kipsplaadi sees. See aitab parandussegul kinnituda ja kuivada kiiremini. Kasutage alati krunti, kui parandate suuremaid kipsplaatide kahjustusi.

Valmistage ette parandus segu. Valmistage kipsisegu pakendil olevate juhiste järgi. Segage segule vett seni, kuni segu on paks ja kleepuv, nagu paks küpsetusaine tainas. Kui segu on valmis, laske sellel seista paar minutit.

Kandke praimer kahjustusele spaatliga. Kandke praimeritaoline segu otse kahjustusele. Kandke kipsisegu spaatliga küllaltki palju, nii et seda saab n-ö „korjata“. Kandke segu kuni kahjustus on täielikult kaetud.

Kõrvaldage liigne segu. Pärast kipsisegu kandmist libistage spaatliga üle tasapinna, et kõrvaldada liigne segu. See aitab luua sileda ja ühtlase pinnaga, mis näeb välja nagu et kipsplaat pole kunagi kahjustatud olnud.

Laske segul kuivada. Laske kipsisegul kuivada vähemalt 24 tundi. Kuivamisaeg sõltub segu paksusest ja õhuniiskuse tasemest. Ärge värvi või puudutage pinda enne kuivamist.

Korrake protseduuri järgmisel päeval. Pärast esimese kihi kuivamist korrake kogu protsessi, kuid kasutage väiksemat spaatlit või paranduskindlat materjali. Andke samale alale vähemalt 24 tundi, et see kuivaks.

Kokkuvõte

Nii toimides on kipsplaadi parandamine lihtne ega pea ka maksma palju raha. Järgige eeltoodud sammsammulisi juhiseid kipsplaatide parandamiseks ja saate taas kipsplaadi täielikult taastada. Hoidke oma kipsplaate üle ja käige neil korrapäraselt silma peal, et tagada nende kauakestvus.