Nullkulu

Nullkulu

kuidas nimetatakse eesnaha täielikku eemaldamist?

Kuidas nimetatakse eesnaha täielikku eemaldamist?

Eesnahk on õhuke nahavoldi, mis katab osaliselt peenise pead. Mõnikord võib meditsiiniline seisund, nagu näiteks balanopostit või fimoos, vajada eesnaha eemaldamist. See protseduur on meditsiiniliseks otstarbeks ja seda tuntakse ka kui sündektoomia või peenise ümberlõikus.

Mis on fimoos?

Fimoos on meditsiiniline seisund, kus eesnahk ei tõmbu tagasi, jättes peenise pea avanenud olekus. See seisund võib põhjustada urineerimisprobleeme ja valu erektsiooni ajal. Fimoos on tavaliselt kaasasündinud, kuid võib tekkida ka hilisemas eas, kui eesnahk on paisunud või põletikuline.

Mis on balanopostit?

Balanopostit on seisund, kus eesnaha ja peenise pea ärrituvad ja põletikulised. Põhjuseks võivad olla nahainfektsioonid, diabeet, stress või allergiad. Sümptomiteks on sügelus, põletustunne, valu ja lööve.

Kuidas eesnahka eemaldatakse?

Eesnaha eemaldamine on meditsiiniline protseduur, mida peab tegema kvalifitseeritud arst steriilsetes tingimustes. Protseduuri ajal tehakse lokaalanesteesia, et vähendada valu ja ebamugavustunnet. Seejärel lõigatakse eesnahk alt ülespoole, et avastada peenise pea. See protsess võib kesta kuni 60 minutit ja võib põhjustada turset, valu ja verejooksu.

Kas eesnaha eemaldamine on ohutu?

Eesnaha eemaldamine on meditsiiniline protseduur ja see peaks läbima kvalifitseeritud arsti käe all. Mõnel juhul võivad tekkida tüsistused, nagu verejooks, infektsioonid ja tursed. Kui teil tekib pärast protseduuri ebamugavustunne või valu, peate konsulteerima oma arstiga.

Kuidas toimub taastumine pärast eesnaha eemaldamist?

Pärast eesnaha eemaldamist peab patsient hoidma oma genitalia puhtana ja vältima seksuaalset tegevust, kuni haav on paranenud. Hügieeni eesmärgil tuleb haava vähemalt kord päevas pesta ja intiimpiirkonda puhastada sooja veega ja antibakteriaalsete lahustega. Taastumine võib võtta paar nädalat kuni kuu, kuid enamik patsiente saab jätkata oma igapäevaseid tegevusi mõne päeva pärast.

Kokkuvõte

Eesnaha täielik eemaldamine võib olla vajalik meditsiiniline protseduur, kui esineb meditsiiniline seisund nagu fimoos või balanopostit, mis põhjustab urineerimisprobleeme, valu ja ebamugavustunnet. Protseduuri ajal lõigatakse eesnahk alt ülespoole, et avastada peenise pea. Taastumisprotsess võib võtta paar nädalat kuni kuu, kuid see oleneb patsiendi kehast ja spetsiifilisest meditsiinilisest seisundist. Kui teil tekib pärast protseduuri ebamugavustunne või valu, peate konsulteerima oma arstiga.