Nullkulu

Nullkulu

kuidas mängida parmupilli?

Kuidas mängida parmupilli

Parmupill on rahvapill, mida on mängitud juba sajandeid. See on lihtne ja kerge ning sobib igas vanuses ja igasuguse muusikalisusega inimestele. Parmupilli mängimine võib esmapilgul tunduda keeruline, kuid tegelikult on see väga lihtne. Siin on mõned lihtsad sammud, kuidas mängida parmupilli.

Valmistu mängimiseks

Enne kui hakkad parmupilli mängima, pead valmistuma. See tähendab, et pead leidma endale sobiva parmu, mida saab kasutada pillina. Parmuks sobib mistahes pikk ja risti lõigatud kuivatatud lõigatud kõrreline.

Hoia parmupilli õigesti

Parmupilli hoidmiseks võta üks otsapool pipali kujulisest poolikust tigu, keskmine sõrmeotstega ning toeta selle teine ots nii et see peaks saba lõikudega terava pinna vastu. Ülaosa peab jääma näpu üksteisega risti otsaga üles.

Õpi põhilisi tehnoloogiaid

Parmupillimängul on mitmeid põhilisi võtteid. Esimene neist on niinimetatud vajutustehnika. Tuleb teha harjutusi, kuidas liigutada parmupilli muutes kõvadust ning kiirust. Samuti tuleb õppida, kuidas valjusti ja vaikselt mängida ning kuidas muuta heli kõrgust. Seejuures oluline, et mänigida toksates mitte näppude lõppudega, vaid liigutades randmejänt.

Harjuta rütm

Parmupilli mängimine on enamasti rütmiline ning selleks on vaja harjutada oma rütmitunnetust. On palju võimalusi harjutada rütmi, nagu näiteks laulmine ja löökpillide mängimine. Ükskõik milline meetod annab sulle parema rütmitunnetuse ning mängimise oskuse. Alusta lihtsatest rütmidest ning lähene järk-järgult keerukamatele.

Vali õige laul

Parmupill sobib paljude laulude mängimiseks. Vali laul, mida sa tahad mängida, ning harjuta seda. Kui oled algaja, vali lihtne laul ning harjuta seda enne sa keerukamate laulude juurde siirdud.

Ole kannatlik

Kuna parmupilli mängimine on oskus, siis vajad selle omandamiseks kannatlikkust ja järjepidevust. Algul võib tunduda keeruline, kuid kui sa harjutad regulaarselt, saad sa kindlasti paremaks.

Ülesannet täites on oluline mõista, et parmupilli mängimine on lõbus ning nauditav tegevus. Ära lase ennast heidutada, kui esialgu tundub keeruline. Harjuta, keskendu rütmile ning vali parim laul ning kõik muu saab tulla loomulikult. Kui soovid mängida parmupilli, siis alusta juba täna!