Nullkulu

Nullkulu

kuidas mängida ukulelet?

Kuidas mängida ukulelet

Ukulelet mängitakse tavaliselt Kaug-Idas, kuid selle väikeses suuruses on see muutunud populaarseks ka mujal maailmas. Ukulelet mängimine on lihtne ja lõbus, kuid selleks on vaja õppida mõningaid baasaluseid. Selles artiklis räägin ma, kuidas mängida ukuleleti algteadmisi, et saaksite muusikat nautida ja oma ukulele mänguoskusi täiustada.

Miks valida ukulele?

Enne kui hakkate ukulelet mängima, on oluline mõista, mis selle instrumendi nii eriliseks muudab. Ukulele on väike ja kerge, mis muudab selle lihtsaks kandmiseks ja reisimiseks. Samuti on selle heli rõõmsameelne ning see sobib erinevate stiilide jaoks. Ukulele saate mängida üksi või koos teiste muusikutega.

Kuidas valida ukulele?

Esimene samm ukulelet mängimisel on õige instrumendi valimine. Ukulelel on erinevad tüübid ja suurused, mille hulgast valida. Selleks, et valida endale sobiv ukulele, peate teadma mõningaid põhitõdesid. Ukulelet eristatakse grootest suurusjärjekorras (tenor, sopranino, sopran, kontsert, baas jne). Võtke arvesse oma käe ja sõrmede suurust, kuna see mõjutab teie mängu tulemust.

Pingutage keeled

Ukulelet mängimise aluseks on keelte pingutamine. Keelpillina on oluline õigete helide tekitamiseks keeled õigesti häälestada. Jada keeled nimetatakse sonoorseteks, mis võimaldab neil üksteistheliselt positsioneeruda. Tavaliselt kasutatakse nelja keelt, kuid on ka 6 ja 8 keeltega ukulelet.

Mängige akorde

Kui olete oma ukulele häälestanud, on järgmine samm õppida mängima akorde. Akordid on mitme kõlaga noodid, mida mängitakse samaaegselt. Erinevad akordid annavad ukulele kõlale erineva efekti. Mängimiseks on olemas juhtimisi, kus meetod näidatakse noodigraafikuna.

Parandage oma mängu käänulisust

Kui te olete oma oskusi parandanud ning mängite juba akorde, siis järgmiseks sammuks on proovida mängida keerukamaid akorde ja tundeid, mis nõuavad akordimängu käänuliseks muutmist. “Chord progression” näitab, mis järjekorras nupud vajutada, et luua kõrgetasemeline helide kombinatsioon.

Soojendage enne mängimist

Enne oma ukulele harjutamist tuleks alati teha soojendusharjutusi. Mõned ukulelele omased harjutused on näiteks “fingerpicking” harjutused või erinevate kordade mängimine.

Kokkuvõte

Selle artikli käigus oleme uurinud, kuidas mängida algteadmisi, mis aitavad teil ukulelet mängida nagu professionaalne muusik. Oleme rääkinud õige ukulele valimisest, keelte häälestamisest, akordide mängimisest, mängutehnikast ja soojendusharjutustest. Need on olulised sammud, et hoida teid õigel teel, kui kavatsete muusikat mängida. Lõppkokkuvõttes on ukulele mängimine lõbus ning lisab teie ellu rõõmu ja rahu.