Nullkulu

Nullkulu

kuidas mängida malet?

Kuidas mängida malet

Male on põnev mäng, mida mängitakse üle kogu maailma. Mõned inimesed mängivad malet tippvõistlusel, samas kui teised mängivad seda sõpradega üle laua. Selles artiklis uurime kuidas mängida malet. Räägime male tüki nimesid, liikumist, strateegiatest ja mängu lõpetamisest.

Male tükid

Mali mängujuhtiv figuur on kuningas. Kunigas on kõige olulisem tükk, sest kui kuningas kukub, on mäng kaotatud. Teisi tükke nimetatakse kuningannaks, oda-meeseks, ratsuks, vankriks ja sokliks (pawns). Kõik male tükid on erinevad ja neil on erinevad funktsioonid mängus.

Male nuppude liikumine

Kuningas saab liikuda ühe ruudu diagonaalselt. Kuninganna saab liikuda nii diagonaalselt, kui ka horisontaalselt ja vertikaalselt. Tugitoolimees saab liikuda kahte sammu diagonaalselt. Ratsu liigub L-kujuliselt, alati kahe ette ja ühele küljele. Vanker saab liigutada kõiki sirgeid ridu ja samuti küljed. Sokkel (pawn) saab liikuda ainult edasi, ühe ruudu kaupa. Sokk võib ka võtta teisi male tükke diagonaalselt, kuid ainult teatud tingimustel.

Male strateegiad

Male mängu mängides on palju strateegiaid, mida on võimalik kasutada vastase peksmiseks. Mängijad võivad kasutada erinevaid strateegiaid, et saavutada edu. Mõni populaarne strateegia on kuninga kaitsmine, vankri ja oda-mehi kombinatsioon, ratsu väljatõmbamine ja palpade ründamine. Kuidas te oma male tükke liigutate, sõltub teie vastase mängustiilist ja sellest, milliseid avamängu valikuid nad kasutavad.

Male mängu lõpetamine

Mäng lõpeb siis, kui üks mängijatest kaitseb oma kuningat ilma võimaluseta sõlmida pat’i, st seisundisse, kus kuningat ähvardatakse kahjustada, aga kuningas suudab vastu seista. Kui see ei ole võimalik, võib kuningas langeda, mis ongi mängu kaotuse algus. Male mängu võib mõnikord lõpetada ka kokkulepitud viigiga, kui mängija ei suuda võita oma vastast.

Kokkuvõte

Male on põnev ja strateegiline mäng, kus on vaja liigutada oma male tükke targalt. Male mängu mängides on vaja välja arendada erinevaid strateegiaid, et vastane üle lüüa ja võita. Kui oled valmis, siis astu vastu oma sõpradele või osale ametlikul turniiril. Male on mäng, mis võib kesta tunde, kuid mis pakub palju põnevust ja rõõmu. Nii et viige oma mäng osavalt läbi ja võita oma vaenlane!