Nullkulu

Nullkulu

kuidas maksta tulumaksu?

Kuidas maksta tulumaksu: kõik, mida peate teadma

Kui sa oled Eestis töötaja või ettevõtja, on tulumaksu maksmine üks teie põhilisi kohustusi. Kuidas seda aga teha nii, et teie finantsolukord jääks maksimaalsesse kasusaajate rühma? Selles artiklis räägime üksikasjalikult kõigest, mida peate teadma, et tulumaksu kiiresti ja tõhusalt maksta.

Mida on tulumaks?

Enne kui räägime, kuidas maksta tulumaksu, peame aru saama, mida tulumaks endast kujutab. Tulumaks on maks, mida teie igapäevaelus makstavatelt summadelt, nagu näiteks palgalt, dividendi väljamaksetelt ja üüritasudelt, tuleb valitsusele maksta. Tulumaks tuleb valitsusele maksta, et rahastada selliseid avalikke teenuseid nagu tervishoid, haridus, julgeolek ja teed. Kokkuvõttes võib tulumaksu maksmine olla seotud iga valitsuse poolt rahastatud programmi ja teenusega.

Kui palju peab maksma tulumaksu?

Tulumaksumäärad Eestis varieeruvad ja sõltuvad sinu isiklikust tulumaksuvabastusest ning tulu suurusest. Tulumaksu eest on võimalik saada tulumaksutagastust ning seda peaksite igal aastal deklareerima. Lisaks on võimalik tulumaksu arvestada aastas, kvartaalselt või sissetuleku teenimisel. Viimasel juhul peate tulumaksu tasuma iga kuu.

Kuidas tulumaksu maksta?

Tulumaksu maksmiseks on Eestis erinevaid võimalusi. Kõige levinum meetod on tulumaksu maksmine Maksu- ja Tolliameti kaudu. Selleks peate külastama MTA kodulehte ja looma ise kasutajakonto. Sisse logides leiate valiku “E-tulu maksu tasumine”, kust saate oma maksu kiirelt ja hõlpsalt maksta.

Teine võimalus on kasutada e-maksu tasumist, mis võimaldab maksta tulumaksu teie ettevõtte või isikliku pangakonto kaudu. Seda on võimalik teha pangamaksega, arvelduskrediidi kaudu või juurdepääsupiiri kaudu. Kuid nende meetoditega seotud teenustasud on tavaliselt kõrgemad ning nõuavad rohkem teie poolset aega.

Mida teha, kui teil on probleeme tulumaksu maksmisel?

Kui teil tekib probleem tulumaksu maksmisega, siis ärge palun kartke pöörduda Maksu- ja Tolliameti poole. MTAd on võimalik leida kõikidel tasanditel, sealhulgas e-posti, telefoni ja posti teel kontakteerudes. Teie probleemi lahendamiseks võib MTA korraldada maksekorralduste kava või muid kulutusi, et võimaldada teil tulumaksu maksta.

Kokkuvõte

Tulumaksu maksmine võib tunduda keeruline või suhteliselt rutiinne ülesanne, kuid see on äärmiselt oluline igale Eesti kodanikule ja ettevõtjale. Tulumaksu korraliku maksmisega tagate oma finantsolukorra tulevikuplaanid, aga samuti ka rahastate erinevaid avaliku sektori teenuseid. Tulumaksu tasumisega seotud keeruliste küsimuste korral võite alati pöörduda Maksu- ja Tolliameti poole.