Nullkulu

Nullkulu

kuidas maksta makse?

Kuidas maksta makse

Kui soovid teha makseid, siis on olemas mitmeid võimalusi, mida saad kasutada. Paljude inimeste jaoks on maksete tegemine üsna lihtne ja nad seda ei pelga, kuid teistele võib see olla keeruline ülesanne. Sellepärast otsustasin ma jagada oma teadmisi ja osavust, et aidata neid, kes vajavad maksete tegemisel rohkem abi.

Mida tuleb arvestada enne maksete tegemist?

Kõigepealt peaksid hindama, kui palju on sul maksta, et sellele sobiv viis valida. Kui makse summa on väike, siis sobib paremini võimalus, kus saad maksta pangalingiga. Kui aga summa on suurem, on kasulikum valida pangasisene makse.

Kui oled valinud sobiva makseviisi, tuleb sul sisestada oma isikuandmed ning makse saaja andmed, sh nende pangakonto number.

Kas makseid peaks tegema pigem pangalingi või pangasisese maksega?

Pangalingi korral viid makse tegemiseks lihtsalt läbi veebilehe. Kui valitud on pangalingiga maksmise valik, siis esitatakse ekraanile kasutajakonto ja parooli kasutamine, ning seejärel kinnitatakse makse summa. Kuid pangalingiga maksmine on piiratud teatud summadega.

Pangasisese makse võid teha ka paberil või pangamakse automaadis. Peale selle on pankades olemas ka mobiilirakendused, mis võimaldavad pangasisest makset teha ka telefoni abil. Tehniliselt on pangasisene makse lihtsam, sest kulud selle töötlemiseks on väiksemad ning seda saab teha igal pool ja igal ajal.

Arvestades kõiki neid aspekte, võid julgelt valida sobiva makseviisi vastavalt oma eelistustele.

Mida võiks arvestada, kui kasutan pangalingi maksete tegemisel?

Kui valid pangalingi võimaluse, tuleb esmalt vaadata, kas sinu enda pank on makse teenuse pakkuja nimekirjas. Seejärel esitatakse ekraanile sinu pangakonto ja parooli kinnitamise võimalus, ning seejärel saad valida makse saaja ning selle summa. Peale selle on antud valik ideaalne juhul, kui vajad kiiret makset.

Mida võiks arvestada, kui kasutan pangasisest makset?

Pangasisese makse teise osapoole, meie puhul makse saaja, kanded on piiramatud ning see pakub lõppkokkuvõttes kasutusmugavust. Kui kasutad pangasisest makset, pead meeles pidama oma pangakontot või pangakaarti.

Kuidas maksta efektiivsemalt?

Efektiivseks maksmiseks tasub teada, et kiire kande jaoks tuleb makse saatmisel täpset ja korrektset teavet esitada. Kui pangalingi maksel on võimalik valida makse tüüp, siis tasub valida “kiirmakse” variant, kuna selle kasutamisel liiguvad vahendid makse saajani kiiremini.

Kui sind huvitab, kas kellelgi on sinu maksel konto, siis vaata pangakonto krediidi vahelehti. Kuna Bank of America saab raha vaid siis, kui pank Credit Suisse on makse ära töötanud, võib selle kontrollimine kesta päevi.

Kuidas maksete tegemisega seotud pettustega toime tulla?

Väga oluline on, et sa ei jätaks oma pangakontot kaitseta, kui otsustad seda kasutada. Parimate tavade hulka kuuluvad turvalisuse suurendamine, näiteks kontrollimeetmed, nagu kaks-faktoriline autentimine. Peale selle peaksid jälgima oma konto tegevusi ja kontrollima sageli oma kontod, et avastada pettusi kohe. Kui sa ei tea, kuidas oma konto õigesti kaitsta, võid alati konsulteerida oma pangaga.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes võib öelda, et enamik makseviise on lihtsad ja tõhusad vahendid, mida on lihtne kasutada. Sobiva makseviisi valimisel tuleks arvestada maksete suuruse ja turvalisusega ning valida sobivaim võimalus. Pettuste vältimiseks on oluline, et hoiaksid oma pangakonto kaitstuna. Kõige tähtsam on kokkuvõttes olla hoolikas, et maksete tegemine kulgeks tõrgeteta.