Nullkulu

Nullkulu

kuidas ma kaalust alla võtsin?

Kuidas ma kaalust alla võtsin

Kaalulangetamine on raske ja võib tunduda hirmutavana. Ent see, mida ma õppisin, on see, et edu saavutamiseks ei pea muutma oma elu täielikult. Ma kaotasin 12 kilo, järgides lihtsaid samme, mis ei häirinud mu igapäevaelu. Siin on minu lugu ja mõned näpunäited selle kohta, kuidas ma kaalust alla võtsin.

Alustamine

Enne kui alustasin, otsustasin, et teen väikseid muudatusi oma toitumises ja elustiilis, et kaalust alla võtta. Soovitasin seda ka kõigile, kes tahtsid kaalust alla võtta, et alustada väikeste samme ja mitte liiga suure päevaplaaniga.
Minu jaoks oli esimene samm oma toitumises muutuste tegemine. Jätsin välja töödeldud toidud ja toidud, milles oli palju suhkrut ja süsivesikuid. Valisin rohkem tervislikke toite, nagu puu- ja köögiviljad, pähklid, seemned ja valgurikkad toidud. Lisaks sellele hakkasin rohkem vett jooma, et aidata kehal toksiinidest puhastuda.

Toitumine

Toitumine on ilmselt peamine tegur, mis mõjutab kaalulangetamist. Kui soovite kaalust alla võtta, siis peate kontrollima kalorite tarbimist ja seda, mida tarbite. Toidukoguste jälgimine aitab samuti kaalulangetamisel.
Üks asi, mida tegin, oli asendada valmistoidud kodus valmistatud toitudega. Valisin värskeid koostisosi, vältides toidukaupade ja kiirtoidurestoranide kasutamist. Süüa valmistades ei kasutanud ma rasva ega õli liiga palju.
Lisasin oma dieeti ka mao täitvaid toite, nagu kõrge kiudainesisaldusega toidud. Need aitasid mul vähem näksida ja vältida liigsete kalorite tarbimist.

Liikumine

Minu kaalulangetamise protsessis oli kehaline aktiivsus ilmselt kõige olulisem roll. Alustasin treeningute ja võimlemisega, et suurendada kalorite põletamist ja kaotada kaalu kiiremini. Kui aga olete algaja, võite alustada ka lihtsamatest trennidest nagu jalutuskäigud või joogatunnid.

Muud soovitused

Lisaks järgmisele tervislikule toitumisele ja treeningutele on ka mõned teised asjad, mida saate teha, et kaalust alla võtta. Näiteks tuleb magada piisavalt iga päev, sest hea uni mängib kehakaalu langetamisel olulist rolli. Rabed ja halvad toitumisharjumused soodustavad ka stressi, mistõttu on stressitaseme alandamine ka oluline.

Kokkuvõte

Kaalulangetamine võib olla üsna väljakutsuv, kuid väikeste muudatuste abil saate saavutada oma eesmärgid ilma, et see häiriks teie igapäevaelu. Peamine on hea toitumine, kehaline aktiivsus, piisav uni ja stressitaseme alandamine. Mõtiskle selle üle, millised muudatused sulle sobivad ja jätka nende rakendamist. Võite kaalust alla võtta ilma kurnavate dieetprogrammideta ja oma elustiili liiga palju muutmata.