Nullkulu

Nullkulu

kuidas luua oü?

Kuidas luua OÜ: täielik juhend

Kas soovite alustada oma äri Eestis? Kui jah, on üks parimaid võimalusi teha seda luues Osaühing ehk OÜ. OÜ on populaarne valik Eestis ettevõtlusvormiks, sest see tagab oma omanikele õigusliku kaitse ja madalad registreerimis- ja käivituskulud võrreldes teiste ettevõtlusvormidega.

Selle artikli eesmärk on anda üksikasjalik juhend kõigile, kes soovivad luua oma Osaühing Eestis. See hõlmab kõiki olulisi samme, mida peate läbima, enne kui saate oma OÜ registreerida, nagu ettevõtte nime valimine, kapitali struktureerimine, asutamislepingu vormistamine, töötajate registreerimine ja palju muud.

Artikli lõpus peaksite tundma ennast kindlalt, kui soovite oma Osaühingut Eestis registreerida.

Valige endale ettevõtte nimi

Kõigepealt peate valima endale ettevõtte nime. Selle nimega seotakse teid tulevikus Eestis äritegevusega. Samuti peate tagama, et see nimi pole juba kellegi teise kasutuses. Te saate seda kontrollida Äriregistris, mis on Eesti äriregister.

Pidage meeles, et nimel peavad olema järgmised nõuded:

– nimi peab olema unikaalne ja mitte kellegi teise kasutuses
– nimi peab lõppema „Osaühing“ või „OÜ“
– nimi ei tohiks olla eksitav ja anda valemuljet teie äritegevusest.

Kapitali struktureerimine

Järgmine samm on kapitali struktureerimine. Selleks peate otsustama, kui palju kapitali investeerite oma OÜsse. See kapital võib olla rahasumma, varud või muu vara. Eesti seaduste kohaselt on Osaühingu minimaalne registreerimiskapital 2500 eurot.

Kui olete kindlaks määranud kapitali suuruse, peate tagama, et see on teie pangakontol või võimalikult kiiresti pangakontole suunatud.

Asutamislepingu vormistamine

Järgmine samm on asutamislepingu vormistamine. Asutamisleping on dokument, mille olete koostanud, et näidata, kes on ettevõtte omanikud, kui palju iga omanik investeerib ettevõttesse, millised on nende õigused ja kohustused.

Peate kindlasti koostama asutamislepingu kõigi oma Osaühingu asutajatega ja seejärel allkirjastama ise, notariga kinnitama ja seejärel registrisse esitama. Asutamislepingu koostamisel võite pöörduda notari poole, et aidata teil selle protsessiga edasi minna.

Registreerige oma OÜ äriregistris

Kui olete seda kõike teinud, võite hakata oma OÜd registreerima. Registreerimiseks peate minema Eesti äriregistrisse (www.rik.ee) ja täitma registreerimisavalduse. Selles avalduses peate esitama teavet nagu teie ettevõtte nimi, kapitali suurus, asutajate arv, teie isiklikud andmed ja palju muud.

Pärast registreerimisdokumentide kontrollimist ja tasu maksmist saate oma ettevõtte kinnituse, mida nimetatakse registrikoodiks.

Registreerige oma isiklikud andmed

Kui olete oma ettevõtte edukalt registreerinud, peate registreerima oma isiklikud andmed. Teil on võimalik teha seda elektrooniliselt ID-kaardi või mobiil-ID abil, suunates end politsei- ja piirivalveameti kodulehele. Võite ka minna kohalikku politseijaoskonda ja teha seda seal.

See on kõik, nüüd saate alustada oma uue OÜ tegevusega Eestis. Nagu näete, on OÜ loomine Eestis üsna lihtne. Selle täielikult lõpuleviimiseks ja oma ärihoone edukaks tegemiseks peate aga kaaluma palju muid olulisi tegureid, nagu raamatupidamine, maksud ja palju muud.

Kokkuvõte

Nagu näete, on OÜ loomine Eestis lihtne, kuid see nõuab hoolikat plaanimist ja õiguslike dokumentide koostamist. Seda protsessi saab teha kiiresti ja lihtsalt, kui järgite meie juhiseid.

Silte: Eesti, OÜ, registreerimine, asutamisleping, kapital, isiklikud andmed.