Nullkulu

Nullkulu

kuidas lõpetada suhet?

Kuidas lõpetada suhet

Viimase paari aasta jooksul oleme kõik läbi teinud palju emotsionaalseid protsesse kui rääkida suhetest Covid-19 pandeemia ajal. Mõned paarid on kasvanud lähedasemaks, samal ajal kui mõned on pidanud toime tulema kauguse ja isoleerimisega, mis on pannud proovile suhted. Kuid mõnikord juhtub, et suhe ei saa enam jätkuda. Kui te leiate end selles olukorras, ärge muretsege. Siin on mõned nõuanded, kuidas lõpetada suhet, kus mõlemad pooled lahku lähevad rahuliku ja tervisliku suhtumisega.

Ettevalmistus

Enne suhte lõpetamist on oluline, et mõlemad pooled valmistuksid mõistma, et see on otsus, mida ei saa kergekäeliselt teha, ja et sellel võib olla tugev mõju teie vaimsele tervisele. Ideaalis peaks mõlemal poolel olema aega planeerida vestlus, kus te saate selgitada, miks soovite suhet lõpetada, ning kuulata samal ajal ka oma partneri seisukohti.

Järelemõtlemine

Enne otsuse langetamist peate olema kindlad, et suhete lõpetamine on teie jaoks õige otsus. Peaksite kaaluma põhjuseid, miks te seda soovite, ning küsima endalt, kas on midagi, mida saaksite teha, et suhe jääks kestma. Kui otsustate, et suhe tuleb lõpetada, veenduge, et teil on oma arvamustega järjekindlad. See aitab teil selgusele jõuda ja hoiab ära partneri segadusse ajamise.

Aeg ja koht

Kui jõuate otsusele, et suhet tuleb lõpetada, valige vestluseks sobiv aeg ja koht. Eelistada tuleks kohta, kus mõlemad pooled saavad vabalt rääkida. Teil peaks olema aega rääkida kõigest, mida peate, ning kuulata ka oma partneri seisukohti. Pidage meeles, et see vestlus ei saa kuluda liiga kaua ning mõlemad pooled peaksid jääma lugupidavaks.

Olge oma partnerile aus

Üks tähtsamaid asju suhte lõpetamisel on ausus. Olete oma partnerile pühendunud ja olete veetnud koos palju aega. Selle põhjal on oluline olla avatud kõigis vestluses puudutavates küsimustes. Oma otsusega seotud põhjuseid tuleks selgelt väljendada. Kui te ei ole täiesti kindel, mida öelda, peaksite olema valmis üksikasjalikult rääkima sellest, kuidas olete tundnud ja mida olete mõelnud. Veenduge, et te ei ütle oma partnerile midagi halba, sest ilma vastutustundlikult suhtumata saate oma kaaslast haavata ja viimase pisarateni viia.

Hinnake suhteid

Suhete hindamine on oluline pärast suhte lõpetamist. Kui nii teie kui ka teie partner olete oma otsuses kindlad, on suhted enamasti lõppenud. Seejärel peaksite välistama vestluse võimaluse tulevikus. Mõnikord võib olla hea pärast suhte lõpetamist hetkeks ära mõelda ja taas rääkida, kuid selleks on oluline, et mõlemad pooled oleksid selles väga kindlad.

Kui teate, et soovite suhet lõpetada, kuid tunnete end selles olukorras ebakindlalt, saate abi otsida terapeudilt. Nad võivad aidata teil aru saada, miks soovite suhet lõpetada, ning aidata teil muuta nende psühholoogiliste protsesside käigus oma eesmärke ja plaane.

Järeldus

Suhte lõpetamine on raske ja oluline otsus. Oluline on meeles pidada, et lõunasööki, kohvi või vestlusi pole, mis teil võiks olla, kuid saate siiski saavutada suhte lõppemise rahuliku ja tervisliku toimimisega. Oluline on see, et mõlemad pooled peaksid seda otsust hoolikalt kaaluma, olema sellest teadlikud ja olema avatud olekuga. Kui olete kindel, et suhte lõpetamine on parim lahendus, siis jätke sellisel juhul maha hästi ja eranditult kodanlikuga.