Nullkulu

Nullkulu

kuidas lõpetada kirja?

Kuidas Lõpetada Kirja

Kirjade kirjutamine on meie igapäevaelu lahutamatu osa. Iga kord, kui saadame kirja, peame seda lõpetama. See samm on sama tähtis kui kirja algus, sest see jätab lugejale viimase mulje. Enamik inimesi ei tea, kuidas täpselt kirjade lõpetamist teha. See artikkel selgitab, kuidas lõpetada kirja nii, et see jätaks lugejale sügava mulje.

Iga kirja lõpetamine peaks olema tehtud vastavalt kirja tüübile ja sisule. Olgu selleks siis ametlik kiri, isiklik kiri või ärikiri – nende lõpetamine peaks olema tõhus, veenev ja viisakas. Käesolevas artiklis anname kasulikke nõuandeid, kuidas lõpetada kirja tõhusalt.

1) Jaga lõpetamine kaheks: Esimene osa peaks olema kokkuvõte kirja sisust ja teine osa tervitav. Kokkuvõte peaks olema lühike ja kannatlik. Näiteks võib öelda: “Oleme teie murest väga häiritud ja lubame teile, et lahendame probleemi võimalikult kiiresti.” Teine osa peaks algama tervituse või lõpuminaga, näiteks “Lugupidamisega”, “Parimate soovidega” või “Tänan teid”.

2) Kasuta sobivaid väljendeid: Kasutage lõpetamisel sobivaid väljendeid, näiteks: “Lugupidamisega”, “Parimate soovidega”, “Tervitades”, “Tänan teid”, “Loodan teie vastust leida” jne. Keskenduge väljendi valikul sellele, kas kirja sisu on ametlik, isiklik või ärikirja tüüpi.

3) Ärge kasutage liiga lühikest või pika lõpetajat: Ärge kasutage liiga lühikesi lõpetamisi nagu “Tervitades” ja “Lugupidamisega”. Samuti ärge kasutage liiga pikki lõpetamisi, mis võivad olla liiga mürgised.

4) Ärge unustage tänada: Kui kiri sisaldab teavet või abi, mida saaja on andnud, tänage teda viisakalt. Näiteks võite kirjutada, “Tänan teid abi eest meie ettevõttes toimuvate muudatuste osas.”

5) Kui kirjutate isiklikku kirja, olge kaastundlik: Kui kirjutate kaastundeavaldust või trööstikirja, võib lõpetamine olla hea koht väljendada kaastunnet. Näiteks võite kirjutada, “Minu juuresolekut leinaperioodil” või “Mina ja mu pere palume teil oma kaotuse pärast vabanduse vastu võtta.”

6) Ärge unustage õigekirja ja grammatikat: Lõpetamise kirjutamine peaks olema õigekirja ja grammatika kohapealt täiuslik. Veenduge, et teie laused on selged ja mõistetavad, ning ärge kasutage liiga palju kirjavahemärke.

7) Oleks professionaalne: Kui kirjutate ametlikku kirja, peaks kirja lõpetamine olema tõsine ja viisakas. Vältige lõpetuse väljendusi nagu “Hõivatud” või “Küsimused”, sest need võivad jätta negatiivse mulje.

Kokkuvõtteks, kirja lõpetamisel on suur tähtsus, kuna see tagab kirjas oleva sõnumi tugeva ja kindla lõpetamise. Sobivate väljendite valimine ja kirjavigade vältimine on kindlasti olulised tegurid. Olge teadlik kirja tüübist ja sisust ning lõpetage kirjad alati vastavalt nendele.