Nullkulu

Nullkulu

kuidas leevendada kõrvetisi?

Kuidas leevendada kõrvetisi?

Kõrvetised on valulik ja ebamugav tunne rinnus ja kõris. See on tavaline probleem, mis võib mõjutada inimesi erinevatel põhjustel. Kõrvetised võivad olla ühekordne vaevus, kuid mõnel juhul võivad need olla tõsise terviseprobleemi ilming. Siin on mõned näpunäited selle kohta, kuidas leevendada kõrvetisi.

Söö paremini.

Söömine on üks levinumaid põhjuseid, miks tekivad kõrvetised. Kindlate toiduainete nagu praetud ja rasvased toidud, tomatid ja tsitrusviljad ning kofeiin, šokolaad ja mündid võivad põhjustada kõrvetisi. Selleks, et leevendada kõrvetisi, on soovitatav vältida selliseid toiduaineid tund enne magamaminekut, ja istuda pärast sööki, et aidata vähendada seedehäireid.

Lõdvestu.

Krooniline stress ja pinge võivad põhjustada ka kõrvetisi. Seetõttu on lõõgastumine ja stressi vähendamine olulised esikohal kõrvetiste leevendamisel. Proovige mediteerida, joosta vanni või proovida mõnda muud stressi leevendavat tegevust, et aidata lõõgastuda ja hingata.

Tõsta peatsit kõrgemale.

Magamine lamavas asendis võib ägestada sümptome ja tekitada kõrvetisi. Seetõttu on soovitatav tõsta peatsit kõrgemale, et aidata vältida seedehäireid. Proovige tõsta voodipeatsi umbes 15 cm võrra, või magada tõstetud padjaga, et aidata hoida maohappeid all.

Joo rohkelt vett.

Vesi aitab mao happeid lahjendada ja leevendada kõrvetisi. Joo vähemalt kaheksa klaasi vett päevas, et aidata hoida keha hüdreeritud ja vältida dehüdratsiooni.

Proovi looduslikke leevendusmeetodeid.

Kummelitee, ingveritee ja aaloemahla võib leevendada kõrvetisi. Need looduslikud ravimid võivad aidata maohappeid vähendada ja leevendada valu. Lisaks võivad need aidata seedimist ja parandada üldist tervist.

Võta ravimeid.

Kui looduslikud leevendusmeetodid ei toimi, võib arst määrata ravimeid, mis aitavad leevendada kõrvetisi. Need võivad sisaldada H2 blokaatoreid, prootonpumba inhibiitoreid ja antatsiide. Enne ravimite võtmist konsulteerige kindlasti arstiga, et leida teile sobivad ravimid.

Kokkuvõtteks tuleb rõhutada, et kõrvetised võivad olla tõsine probleem ja neid tuleb ravida. Kuid selleks, et leida kõige efektiivsem meetod kõrvetiste leevendamiseks, peaksite kõigepealt kindlaks tegema kõrvetiste põhjuse ja konsulteerima arstiga. Kuid lihtsaid abinõusid nagu parem toitumine, vee joomine, lõõgastumine ja kehaline aktiivsus, võivad aidata hoida kõrvetisi kontrolli all.