Nullkulu

Nullkulu

kuidas leevendada iiveldust?

Kuidas leevendada iiveldust

Iiveldus on tavaline vaevus, millega enamik inimesi on kogenud. See võib olla tingitud erinevatest asjadest, nagu rasedus, reisimine, toidumürgitus või stress. Ükskõik, mis põhjustab iiveldust, on kõigil üks eesmärk – sellest vabaneda. Selles artiklis anname ülevaate, kuidas leevendada iiveldust looduslike meetodite abil.

Miks tekib iiveldus?

Iivelduse tekkepõhjused on erinevad. Näiteks võib see olla põhjustatud rasedusest, gripi või viirusest, liikumishaigusest, mürgitusest või isegi stressist. Iiveldus võib olla väike teema, kuid see võib olla väga ebamugav, piirata igapäevaseid tegevusi ja isegi põhjustada mitmeid teisi terviseprobleeme, nagu peavalu, pearinglus ja isutus.

Looduslikud viisid iivelduse leevendamiseks:

Ingver

Ingver on looduslik ravim, mida on kasutatud tuhandeid aastaid iivelduse leevendamiseks. Selle põhjuseks on ingveri aktiivsed koostisosad, mis võivad aidata seedesüsteemi lõõgastuda ja seedetrakti lihaseid rahustada. Ingveri kasutamine võib olla erinev. Sa võid juua ingveriteed, kasutada ingveriõli või lisada tükike ingverit tassi kuuma vee koos meega.

Roheline tee

Roheline tee sisaldab flavonoide ja kofeiini, mis võivad aidata iivelduse leevendamisel. See aitab maksal toksiine kehast välja viia ja seedeensüümide sekretsiooni suurendada. Rohelise tee joomine võib aidata seedimist ja leevendada iiveldust, mis on tingitud stressist.

Joogivesi

Joo palju vett, et aidata organismil kahjulikud mürgid välja loputada. Dehüdratsioon on sageli iivelduse põhjustaja. Kui oled kuiv ning janu ei ole tundunud, siis tõenäoliselt on hakanud ilmnema ka iiveldus. Vähemalt kaks liitrit vett päevas aitab hoida sind hüdreeritud ja takistab iivelduse teket.

Sidrunivesi

Sidrunivesi – mis on segatud vee ja meega – on suurepärane abivahend iivelduse leevendamiseks. Vana tuntud sidrunitee on tõhus võimalus kõhuprobleemide korral. Sidrunis on C-vitamiini, mis aitab kaasa seedimise parandamisele, samuti orgaanilised happed, mis aitavad puhastada toksiine kehast.

Süüa väiksemaid vahepalasid

Ülesöömine on iivelduse põhjustajaks. Süüa väiksemaid vahepalasid, et hoida seedimist töös 24/See aitab samuti pikaajaliselt hoida veresuhkru taset tasakaalus. Tunnete end paremini, kui sööd väikseid ja tervislikke koguseid. Võta väikseid toitud ja joo vedelikku, et aidata oma organismil toitu seedida.

Kummeli tee

Kummeli tee on loomulik rahusti, mis aitab looduses puhastuda seedetrakti ja rahustada kõhu jaoks vajalikke lihaseid. Selle rahustava lille tee joomine võib vähendada stressi, ärevust ja muude haiguste alusel iiveldust.

Akupunktuur

Akupunktuuri kasutamine on veel üks võimalus iivelduse leevendamiseks. Akupunktuur on iidne ravimeetod, mis aitab tasakaalustada kehas energiavoolu. Kui see juhtub, võib see aidata seedimist ning vähendada iiveldust.

Aroomiteraapia

Aroomiteraapia hõlmab erinevate eeterlike õlide kasutamist, mis võivad aidata kehal stressist vabaneda ja terveneda. Nimetagem värskendava, mentoolise või lõhatud sidruni aromaatseid õlisid. Nende hingamine ja massaaž aitavad lõõgastada organismi ning aidata võidelda iivelduse põhjusega.

Kokkuvõte

Iiveldus võib halvendada sinu elukvaliteeti. See ei ole kunagi hea, kuidas muud võidelda halva enesetunde pärast. Ülal loetletud looduslikud viisid aitavad organismil tunda paremini igapäevastes olukordades. Ingver, roheline tee, sidrunivesi, väiksemad toidukorrad, kummelitee, akupunktuur ja aroomiteraapia on kõik head võimalused, kuidas iiveldusega loomulikult hakkama saada. Proovi neid täna õhtul ja võib-olla leevenda oma vaevusi!