Nullkulu

Nullkulu

kuidas leevendada gaasivalusid?

Kuidas leevendada gaasivalusid

Gaasivalud on üks levinumaid probleeme tänapäeva maailmas ning sageli on selle taga halvasti toitumine või seedimisprobleemid. Kui te olete varem kannatanud gaasivalude käes, siis teate kindlasti, kui valus ja ebamugav see võib olla. Siiski on olemas mitmeid võimalusi, kuidas leevendada gaasivalusid. Selles artiklis räägime sellest, kuidas saate ise endale aidata.

Mida tähendab gaasivalu?

Gaas on loomulik osa seedetraktist ning toidu seedimine tekitab selles gaase, mis peavad kehast väljuma. Kui see läheb aga valesti või tekib liiga palju gaasi korraga, võib see tekitada valu ja ebamugavustunnet. Gaas võib tekitada valu kõhuõõnes, nabas, ülakõhus, rinnus või seljas. Gaas võib põhjustada ka kõhupuhitust, röhitsust, iiveldust, oksendamist ja kõhulahtisust. Need sümptomid võivad olla väga häirivad ja neid on oluline aegsasti ära tunda.

Millised on gaasivalude levinumad põhjused?

Gaasivalu põhjused võivad olla erinevad. Mõned levinumad faktorid on:

Halb toitumine: Kui sööte sageli tervislike toitude asemel ebatervislikku toitu, võib see põhjustada gaasi teket. Näiteks võib gaasi tootmisele kaasa aidata kaunviljade, piimatoodete, rukkileiva ja karastusjookide söömine.
Seedeprobleemid: Seedeprobleemid nagu kõhukinnisus ja soole obstruktsioon võivad põhjustada gaasi kogunemist ning seetõttu ka valusid.
Stress: Kui olete stressis, võib see mõjutada ka seedesüsteemi ning põhjustada gaasivalusid.
Halvad harjumused: Suitsetamine, alkohol ja ka närimiskumm võivad põhjustada gaasi kogunemist.
Haigused: Gaasivalu võib olla seotud ka tõsisemate seedeprobleemidega, näiteks soolepõletiku või ärritatud soole sündroomiga.

Mida saate teha, et leevendada gaasivalusid?

Kui teil on gaasivalud, siis teame, kui häirivad need võivad olla. Seal on aga mitmeid asju, mida saate ise teha, et leevendada selle seisundiga kaasnevaid sümptomeid. Siin on mõned soovitused:

Muutke oma dieeti: Kui teie dieet sisaldab palju toite, mis võivad põhjustada gaasi, peaksite oma menüü üle vaatama. Kaunviljad, kapsas, lillkapsas, brokoli, sibul ja küüslauk võivad põhjustada gaasi teket, mistõttu tuleks nende tarbimist vähendada. Samuti peaksite piirama rafineeritud suhkrute, valgete jahude ja rasvaste toitude tarbimist.

Jooge palju vett: Vee joomine aitab hoida teie seedimist tervena ning gaasi kogunemist vältida.

Kasutage ingverit: Ingverit võib kasutada nii joogi kui ka toiduna. Ingver aitab vähendada gaasi teket ning samuti aitab see seedimist parandada.

Kasutage apteegist saadavaid ravimeid: Apteegist saate osta spetsiaalseid ravimeid, mis aitavad leevendada gaasivalusid. Need ravimid sisaldavad sageli simetikooni, mis lagundab gaasi ning vähendab selle teket.

Tehke regulaarselt trenni: Kui teete regulaarselt trenni, aitab see parandada seedimist ning vähendada gaasi kogunemist.

Vältige stressi: Stress võib mõjutada seedesüsteemi ning põhjustada gaasi teket. Seetõttu peaksite proovima lõõgastuda ning leida viise stressiga toimetulemiseks.

Kokkuvõte

Gaasivalud võivad olla väga häirivad ning raskendada igapäevast elu. Selles artiklis oleme kirjeldanud erinevaid põhjuseid, mis võivad põhjustada gaasivalusid ning samuti oleme jaganud nõuandeid selle kohta, kuidas saate neid leevendada. Kui teie gaasivalud ei kao või halvenevad, siis peaksite kindlasti pöörduma arsti poole.