Nullkulu

Nullkulu

kuidas lahendada ruubiku kuubikut?

Kuidas lahendada ruubiku kuubikut?

Ruubiku kuubik on keeruline mõistatusmäng, kus on vaja keerutada väikseid värvilisi kubemeid, et viia igale küljele sama värvi kubikud ning moodustada täiuslik kuuik. Paljudele inimestele on ruubiku kuubiku lahendamine tundunud võimatu ülesandena, kuid tegelikult on see täiesti võimalik. Siin on mõned nõuanded ja trikid, kuidas lahendada ruubiku kuubikut.

Alustame algusest. Ära lähe paanikasse, kui tundub, et ruubiku kuubik on võimatu lahendada. Teadupärast on ruubiku kuubikut võimalik lahendada ainult 20 sammuga. Selleks pead järgima kindlat mustrit ja rakendama erinevaid liigutusi.

Samm 1: Sorteeri kuubikud iga värvi järgi

Esimene samm ruubiku kuubiku lahendamisel on kuubikute sorteerimine iga värvi järgi. See aitab sul paremini jälgida, kuidas kuubikud liiguvad ja aitab kindlaks teha, millised liigutused on vajalikud, et kõik kuubikud oleksid samal küljel.

Samm 2: Vali peavärv

Vali värv, mida soovid kasutada kui peavärvi või põhivärvi. See värv peaks olema enamusel kuubikul erinevatel külgedel. See värv on oluline, sest see aitab algseisu kindlaks määrata ja mõnda sammu teha.

Samm 3: Moodusta rist

Selle sammu eesmärk on moodustada rist ühel kuubiku küljel. Selleks peate leidma kaks ühesugust värvi, mis koosnevad viiest kuubikust. Need kaks värvi peaksid olema erinevatel külgedel, kuid moodustama kokku risti. Kui sul õnnestub leida ja moodustada rist, siis oled juba veidi lähemal ruubiku kuubiku lahendamisele.

Samm 4: Vali õige nurk

Vali nurk, mis sobib sinu peavärvi värvidega. See nurk peaks olema nii, et ülemine kuubik on sama värvi kui peavärv. Kui sul õnnestub leida õige nurk, siis liiguta selle nurga vastasservale nii, et värvid läheksid kokku.

Samm 5: Tee õige käik

Selleks, et ruubiku kuubikut lahendada, on vaja teha õige käik. Õige käik aitab kuubikul pöörduda nii, et saad liigutada muid värvilisi kuubikuid. Kuidas teha õiget käiku? Aseta peavärv risti kuubiku esimesele küljele ja vaata vasakpoolsesse ülemisse nurgasse, et näha, kuidas kollased ja valged kuubikud on omavahel seotud. Teise käigu jaoks pööra kuubik end selles suunas, kust tahad ruubiku kuubiku lahendamisel liikuda.

Samm 6: Tee pikem nimekiri

Võtke aega, et teha pikem nimekiri käikudest, mida pead tegema, et saavutada täieline lahendus. See tagab suurema tõenäosuse lahendada kogu kuubik. Mida enam käike järjest, seda enam pead olema ettevaatlik, et sinu käigud ei segaks ruubiku kuubiku lahendamist.

Samm 7: Korda samme

Korda samme niikaua, kuni oled jõudnud lahenduseni. Kui pead tegema sama käiku rohkem kui korra, siis kaalu selle käigu vastandamist vastasuuna käsuga. See võib tunduda keeruline, kuid oluline on meeles pidada, et kõik liigutused peavad olema sujuvad.

Selleks, et ruubiku kuubiku lahendamine oleks edukas, peate järgima kindlat mustri ning tegema teatud liigutusi. Tulemuseks on mitte ainult rahuldustunne, vaid ka kindlustunne, et suudad lahendada täiusliku ruubiku kuubiku. Loodan, et need nõuanded aitavad teil ruubiku kuubiku lahendamisel!