Nullkulu

Nullkulu

kuidas lahendada sudokut?

Kuidas lahendada Sudokut

Sudoku on vaimne mõistatus, mida tõelised entusiastid on õppinud armastama. See mäng pakub mitmesuguseid probleeme, mis nõuavad erinevaid mõtlemis- ja lahendamisoskusi. Selle mõistatuse lahendamine ei ole lihtne, kuid see pole ka võimatu. Siin on mõned strateegiad ja nipid, mis aitavad teil paremini mõista, kuidas lahendada Sudokut.

Alustage alati järgmise sammuga

Kui lahendate Sudokut, peate alati mõtlema järgmisele sammule. Mõelge, kuidas viimane samm mõjutab kogu lauaplaani ning leidke võimalus edasi liikuda. Kui te ei tea, kuidas edasi minna, vaadake lauaplaani veel kord üle ja proovige leida ühendusi, mis aitaksid teil edasi liikuda.

Kasutage märkmeid

Mõned lahendajad kasutavad palju aega, et märkida kõik numbrid lauaplaanile. Teised lahendajad kasutavad vahepealne märkmikest. See võimaldab teil lahendada mõtlemisprotsessi kiiremini ning hõlbustada lahendamise protsessi. Kuigi mõlemad meetodid töötavad, kasutage seda käepäraselt.

Täitke kõigepealt kõige lihtsamad lahtrid

Kuni olete lahendanud kõige lihtsamad lahtrid, ei saa te lauaplaanil edasi liikuda. Seetõttu on mõistlik alustada laua kõige lihtsamate lahtrite täitmist. Siis saate nende lahtrite abil lahendada kõrgemad tasemed.

Hoiduge numbrimüütidest

Mõnikord peate oma matemaatilisi oskusi värskendama. Pidage meeles õigete reeglite järgimist, eriti kui lahendate väga raskete Sudoku mõistatusi. Kui te valesti numbreid lahtrisse sisestate, siis võib see hilisemalt kogu laua valesti väljanägemist.

Kasutage strateegiat “ainult valik”

See on edasijõudnud taseme strateegia, mis on nõudlik, kuid töötab. “Ainult valik” meetodil kasutatakse lauaplaanil leiduvaid võimalusi. Kui leiate ühe numbri, mida saab asetada ainult ühte kohta, siis see lahenduseks. Kuigi see võib olla raskem lähenemine, aitab see teil leida probleemile kiire lahenduse.

Jätke mõni aeg maha

Kui soovite lahendada rasket Sudoku mõistatusi, kuid olete ummikus, jätke lahendamine korraks seisma. Võib-olla märkate pärast teatud aja möödumist ühendusi, mida varem ei märganud. Seetõttu pane mõistatus mõneks ajaks kõrvale ning lase oma mõtetel puhata.

Kokkuvõtteks

Sudoku on mäng, mis võib tekitada segadust. Kuid selle mõistatuse lahendamiseks on palju strateegiaid ja nippe, mida saate kasutada. Alati alustage järgmise sammuga, kasutage märkmeid, täitke kõigepealt lihtsamad lahtrid ja hoiduge numbrimüütidest. Kui olete edasijõudnud, kasutage “ainult valik” strateegiat ning ärge unustage jätta mõni aeg maha. Need nipid aitavad teil leida väga kiiret või parimat vastust Sudoku mõistatusele. Lõppude lõpuks on see mäng, mis nõuab kannatlikkust ja pühendumust, kuid see on ka väga rahuldust pakkuv, kui suudate lahendada keeruka reklaami.