Nullkulu

Nullkulu

kuidas kududa soki otsa?

Kuidas kududa soki otsa – täielik juhend

Sokikudumine on üks neist kudumisoskustest, mida igaüks võib õppida. Kuigi see võib tunduda keeruline, on sellest artiklist võimalik leida põhjalik juhend, mida järgides saad sa oma esimesed sokiotsad kududa.

Valmistu kudumiseks ette

Alusta asjade ettevalmistamisest. Vali sobiv vardapaari suurus. Soovitatav on valida vardad, mis sobivad villase lõnga jämedusega. Vaata kindlasti lõnga pakendilt millist suurust kasutada. Sokkide kudumisel kasutatakse enamasti kahte või kolme varrasuurust.

Alusta kudumist

Kõigepealt tuleb alustada soki otsa kudumisega. Alusta sellest, et koo 2 silmust vardale. Seejärel koo nendel vardapooltel, mis jäävad vasakule, kuni oled kudunud ühe silmuse rohkem kui pooltel vardal. Seejärel koo paremasse serva 2 parempidist silmust, et saada kokku 4 silmust. Jäta kudumistöö vardale, mõlemal pool on nüüd 2 silmust.

Äärepaela kudumine

Järgmiseks tuleb sul kududa soki äärepael. Äärepaela kudumine päris alguses annab sinu sokkidele kestvama ja tugevama serva. Alustuseks koo esimesel real 1 aas parempidi. Seejärel koo järgmisel real kõik silmused keerdsilmusega tagasiridas. Korda neid kahte rida alternatiivselt kuni äärepael on täis kootud.

Töö laiendamine

Aseta töö kudumisvahendile ja võta vardad, mis on tühi. Alusta töö laiendamist, kudes esimese real 2 parempidist silmust. Seejärel võta hiljemalt sel hetkel kasutuses olnud vardad ja koo kõik silmused nende peal. Hakka kuduma edasi – nii lahjad kui tugevad silmused – kuni oled jõudnud oma soki vajaliku laiuse juurde.

Kanna muster sisse

Kui oled jõudnud vajaliku laiuse juurde, siis on aeg kanda muster sisse. Kui tahad, et silmuste muster oleks väga lihtne ja stiilne, koo soki keha silmused endiselt kõik parempidi. Kui aga tahad oma soki kehale lisada erinevat lahendust nagu näiteks sooned, koo nii töö paremal kui ka vasakul küljel erinevaid silmuste kombinatsioone.

Vabalt langev kand

Kudumistöö järgmiseks osaks on soki kande kudumine. Vabalt langev kand ei pruugi alguses kõige soodsam tunduda, kuid see on kõige mugavam ja sobib kõige paremini igale jala kujule.

Kanna kand pikasilmusel ühest poolteljest teise ning jätka õhksilmuste kudumist seni, kuni oled jõudnud kaheksanda silmuseni. Koo neli silmust kokku ja jätka põhiosa kudumist. Korda seda toimingut, kuni oled oma soki kogupikkuse juures.

Soki viimistlemine

Viimane samm soki kudumisel on selle viimistlemine. Alusta järgmiseks ühtlasuse tagamisega. Koo selleks soki keha külgedelt silmused, mis on jäänud esimesse ritta. Seejärel koo soki ülaserva voldid ja kanna soki serv valmis.

Ehkki sokikudumine tundub alguses raske, saad selle põhjaliku juhendiga luua kerge vaevaga oma esimesed sokiotsad. Samuti võiks see olla hobiks, mida naudid iga päev. Niisiis, võta oma kudumisvardad ja asu kuduma!