Nullkulu

Nullkulu

kuidas kududa palmikut?

KUIDAS KUDUDA PALMIKUT

Eestis on käsitööd alati kõrgel kohal olnud. Üks traditsioonilisi käsitööd on kudumine. Kudumine on kõigile kättesaadav ja seda saab harrastada nii noored kui vanad. Selles artiklis vaatleme ühte põhilist kudumiste tehnikat – palmikute kudumist.

Mida on vaja palmikute kudumiseks?
Palmikute kudumiseks on vaja kudumisvardaid (tavaliselt 4-5 mm), lõnga ja palmikupulki.

Miks palmikud on nii populaarsed?
Palmikud annavad kudumitele isikupära. Need lisavad tekstile tekstuuri, sügavuse ja huvitava ilme. Palmikud sobivad ideaalselt mütsidele, sallidele, kindadesse, kampsunitele, jopedele jne.

Kuidas kududa palmikut – samm-sammult õpetus
Algus
Enne palmikute tegemist peate kuduma mitu rida tavalist kudumit – see on vajalik selleks, et palmik oleks paremini eristatav tekstuuri taustast.

Alustades palmiku tegemist
Tõstke kudumisvardale vajalik arv silmuseid. Kui soovite palmikuid kududa, peate valima paaritu arvu silmuseid, et palmikud ilusamaks jääksid. Näiteks, kui soovite kududa palmikuid 4 silmusega, peate valima 5 silmust, et saaksite palmikuid kududa iga teisel ketrusreal.

Palmiku kudumine
Igal teine rida (kui kudute kaherealist palmikut) või igal kolmandal real (kui kudute kolmerealist palmikut) võtke palmikud ühekaupa kudumisvarrastele ja asetage need töö tagaosa külge käes hoides.

Silmuste ümberpaigutamine ja palmiku kudumine
Lükake järgmisel ketrusreal olevad silmused eemale, need jäetakse hiljem palmikute jaoks. Kuduge palmik esitatud järjestuses. Kui olete palmiku lõpetanud, kuduge rida lõpuni. Järgmisel palmiku real võtke järgmine palmik ja korrake protsessi.

Lõpetamine
Kui palmikut ei ole enam vaja kududa, kuduge mõned read tavalist kudumit. Seejärel võite lõnga läbi viia, lõigates kääridega lõnga otsad.

Näpunäited palmikute kudumiseks:
– Palmikute kudumine nõuab täpsust ja kannatlikkust.
– Kui kududa palmikud tumedast lõngast, on need eriti ilusad.
– Kui te küsite, kuidas kududa palmikuid vasakult paremale, näeb see parem välja kui vastupidi.

Kuidas kududa erinevat tüüpi palmikuid?
4-silmuline palmik
– Pange kaks silmust kudumisvardale tööle.
– Kudo esimene silmus keerates.
– Kudo teine silmus praktiliselt keerates (pange õhukesi silmused lõnga ees, kudo järgmine silmus keerates ja keerake lõpuks õhukesed silmused eemale).
– Kudo teine silmus keerates
– Kudo esimene silmus keerates.

6-silmuline palmik
– Kudo kaks keeratud silmust.
– Pange õhukesed silmused lõnga ette.
– Keerake järgmine silmus tavapäraselt üle.
– Kudo kaks silmust keerates (korda alates esimesest reast).

8-silmuline palmik
– Tõstke 4 silmust kudumisvardale ja hoidke neid töötaga.
– Keerake järgmised 4 silmust tavapäraselt ümber.
– Kudo 4 silmust keerates, siis veel 4 silmust keerates.
– Kudo palmikule 1 rea kudumist ja seejärel korda.

Mis on palmikupulgad?
Palmikupulgad on spetsiaalsed tööriistad, mida kasutatakse palmikute kudumisel. Need võimaldavad teil hoida palmikud eraldi ja aidata neid ka keerata. Erineva suurusega palmikupulgad võimaldavad teil luua erineva suurusega palmikuid.

Lõppsõna
Selles artiklis rääkisime palmikute kudumisest, mida saab teha kasutades kudumisvardaid ja palmikupulkasid. Palmikud lisavad kudumitele ilu ja annavad neile isikupära. Loodame, et sellest artiklist on abi neile, kes soovivad kudumises palmikuid proovida.