Nullkulu

Nullkulu

kuidas kududa kinnast?

Kuidas kududa kinnast: samm-sammult juhend

Kinnaste kudumine võib tunduda keerulisena, eriti algajatele. Kuid siiski on see tegelikult lihtne, kui järgid õigeid samme ja meetodeid. Selles artiklis saad nõuandeid ja juhiseid kuidas kududa kinnast lihtsalt ja kiiresti.

Kuidas valida õige lõng ja vardad kinnaste kudumiseks?

Enne kudumist pead valima õige lõnga ja vardad, mis sobivad kinnaste kudumiseks. Lõng peaks olema piisavalt pehme, et kanda oleks mugav ja soe, samal ajal vastupidav ja hästi töödeldav. Töödeldavuse poolest on raskemate kogemuste puhul parem kasutada kvaliteetlõnga, sest see peab vastu kauem.

Vali vardad, mis sobivad lõngaga. Lõngapakendil toodud soovituslikud vardasuurused on vaid orienteeruvad juhised. Ise pead tundma ja arvestama lõngaga, et teada millised sobivad vardad kinnaste kudumiseks. Kasutades jämedamat lõnga, kasuta jämedamaid varraste suurusi – see annab kinnastele hea tiheduse ja tugevuse. Samuti on oluline silmuste hulk ja tihe muster, nii tuleb kudumisel vajalikud muudatused teha.

Käelaba ja sõrmede kudumine

Käevarreosa kudumisel kohe alusta muster- nii kujuneb see järk-järgult välja ja lõpptulemus saab ühtlasem.

Alusta silmuste loomisega. Loobi esimesele vardale kogu silmuste arv, mis on vajalik kinnaste valmistamiseks. Soovituslik silmuste arv on 40 silmust.

Koo parempidi silmusena esimesel juhul, kuna käevarreosa parempoolsel küljel on palmikud.

Koo ringe (et kude ei hakkaks keerutama), kuni käelaba on valmis. Selleks pead kuduma umbes 12-15 rida, et käelaba ulatuks kokkupandult randme õigele pikkusele.

Edasi jätka sõrmede kudumisega. Selleks pead märkima ridadel 11, 16, 21 ja 26 sügavuse käevarre siseses küljes, mida aparaadis võiks praktikas näha. Sorvad ühe silmuse käevarre küljest teisele. Kui see on tehtud, jätka sooniku kudumisega. Kammasooj koht koosneb tavaliselt 12-14 reast. Ja siis algab tavaline koe muster. Jätka koo sõrmi, kuni oled käed sisestanud.

Käsitsi kleepimine

Lõpus oli kinnaste kokkusaamine heegeldatud lõnga abil parem kui nõel. Lõng mis on sobilik rätiku heegeldamiseks- ehk pehme ja vastupidav, sobib ka käsitöö kinnitamiseks.

Alusta alati kudumisega ja võta järgmise silmuse juures umbes 25 cm lõnga teisele vardale. Koo järgmise rida lõpuni identse koesilmuste õmblemisega ja pigista kinni.

Sõlmi lõng korralikult. Vajad väikest auku, kuhu tekitada sõlm- ning tee see vahetult samal kohal, kus su silm on. Seejärel ole valmis lõnga ära kinnitama, edasi koo silmused endiselt samasuguses stiilis.

Tõmba nõel läbi lõnga südamiku.Loope saab ümbritseda kahelt poolt, et tagada nende turvalisus. Proovi mitte tõmmata punasel küljel liiga palju, aga jälgi kindlasti et lõng oleks pingul, et see hiljem lahti ei tuleks.

Korrake seda kuni silmsuste lõpuni. Kui silmused on kinnitatud, lõika üleliigne lõng ära, nii et seda üldse ei jääks pooleks. Jätka teistega sama viisiga.

Kokkuvõte

Kinnaste kudumine on alguses pisut keeruline, kuid kui leiad sobiva lõnga, vardad ja markerid ning järgid õigeid samme, on see lihtne. Pea meeles, et kui teed lõppkokkuvõttes algusest peale järgides kindlat muster, siis on tulemust alati kaunis ja ühtlane. Head kudumist ja õnn kaasa!