Nullkulu

Nullkulu

kuidas kududa kindaid?

Kuidas Kududa Kindaid: Käsitleme Kõike, Mida Sa Pead Teadma!

Kudumisest on saanud üks populaarsemaid käsitöötegevusi viimastel aastatel. See on meditatiivne, rahustav ja pakub loovuse võimalusi. Kui sa tunned, et soovid ennast proovile panna ning olla loominguline, siis on kudumine hea viis oma aega sisustada. Mis on parem viis alustamiseks kui kududa endale paar armsaid ja soojad kindaid?

Siin on mõned näpunäited ja juhised, kuidas kududa endale paar ilusaid kindaid:

Vali õige vardad ja lõng:

Enne alustamist veendu, et sul oleksid õiged vardad ja lõng. Kindade kudumisel on peamine, et peale saaks minna katsikule, sest siis tuleb tal kindaid kasutada. Lõng ise vali soovitud värvi ja materjali järgi.

Alusta kudumist õigest kohast:

Kui sulle sobib paindlik alustus serv, siis võid kindaid alustada sellest. Kui aga soovid kindaid alustada kõvema servaga, siis tee varda otsa silmused valmis ja koo otse kindade soonikusse.

Koo õigesti pahupidi kudumine:

Kudumise ajal tuleb vaheldumisi koo õigesti ja pahupidi. Mine kindlasti koole, et õpiksid, kuidas koo õigesti pahupidi.

Jälgi mõõtmeid ja jooniseid:

Enne kudumise alustamist jälgi kindlasti mõõtmeid ja jooniseid. Jooniste järgi saab täpselt aru, kuidas kindaid kududa. Kui joonised on väikesed, siis võiksid mustrit jooniste järgi suurendada.

Lõpeta kudumine:

Kui oled kudumise lõpule jõudnud, siis tuleb kindad kokku õmmelda. Veendu, et õmblused oleksid korralikud. Kindlasti tuleb lõng peale õmblemist sisse tõmmata.

Kui oled õppinud, kuidas kududa kindaid, siis see on hea oskus, mida saad kasutada kogu elu. Lihtsate kindade tegemisel on hästi ettevalmistatud lõng, õige suurus, trikksete tehnikate kasutamine ja korraks rütmi sisse saamine ning sa oledgi valmis oma esimeseks paariks. Ära lase end häirida esialgsetest raskustest. Isegi kui sa peaksid väikese vea tegema, siis ka see kuulub kudumise juurde.

Kõike eelnevat silmas pidades on kindade kudumine hea viis ennast proovile panna, lõõgastuda ja kogeda mingisugust rahustavat tegevust. Seega on kudumine suurepärane ajaveetmise võimalus, mis pakub võimalust ennast loominguliselt väljendada.