Nullkulu

Nullkulu

kuidas kiiresti nohust lahti saada?

Kuidas kiiresti nohust lahti saada

Kui teil on kinnine või nohune nina, on see ebameeldiv ja võib takistada teil normaalset elu elamast. Isegi kui külmetus on sageli nohu allikas, ei pruugi kõik nohu põhjustajad olla samad, seetõttu on oluline teada, kuidas kiiresti nohust lahti saada. Selles artiklis räägime nohust, selle põhjustest ja kuidas seda ravida.

Mis on nohu?

Nohu on näriliseid limaskestadesse jääv vedelik, mis võib olla põhjustatud viirustest, bakteritest, allergiatest või muudest faktoritest. See võib olla vesine või paks ja kollakas. Üks tuntumaid nohu põhjustajaid on külmetus, kuid see võib samuti olla allergiate, heinapalaviku või muude tingimuste sümptom.

Kuidas teada saada, kas sul on nohu?

Nohu klassikalisi sümptomeid on vedeliku voolamine ninas ja ninakõrvalurgetes, kurgus ning silmade pisaravool. Kopsudes ja bronhides võib see põhjustada ka köha. Sageli kaasneb nohuga ka peavalu, kurguvalu ja üldine kehv enesetunne.

Kuidas saada kiiresti lahti nohust?

Kuna nohu võib olla põhjustatud erinevatest teguritest, pole mingit kindlat nohu ravi, mis aitaks kõiki. Siiski on olemas mõned katsed ja tõelised meetodid, mida saate kasutada, et kiiresti nohust lahti saada. Siin on need:

Joo palju vedelikke: kuigi see tavapäraselt ei ravi nohu, aitab see konkreetse sümptomi leevendamisel ja pakub dehüdratsiooni korral vajalikku ravi.

Kasutage soola vett: soolane vesi on suurepärane lahendus paljudeks respiratoorseteks probleemideks, mistõttu on see populaarne ravi viiruste kõrvaldamiseks ja ärrituste leevendamiseks ninakõrvalurgetes.

Kasutage auru: see võib olla leebe ja loomulik viis ninakäikude avamiseks, et kergendada nohu. Auru saamiseks võite kasutada sooja vett, kus on tükike eukalüpti, või kasutada spetsiaalseid inhalaatoreid.

Ninakanalite puhastamine: nohu ravi isegi parimal juhul ei suuda eemaldada kõiki lima nina- ja ninakõrvalurgetest, seega on oluline kaaluda selle füüsilist eemaldamist. Selleks võite kasutada soolalahuseid, pesemismasinaid või imemismasinaid.

Puhka: keha taastamine aitab organismil nohu allikaga toime tulla ja võib vähendada haiguse kogukestust.

Mida teha, kui nina ummistub?

Kui olete jõudnud ummikusse, võite proovida oma nina kergelt masseerida või kasutada näiteks superküüslauguõli, et aidata vähendada ummistust. Võite samuti proovida kasutada külmkompresse, mis aitavad vähendada turseid ja võivad aidata teil hingata paremini.

Mida kasutada nohu raviks?

Kui kasutate ravimeid, on palju erinevaid võimalusi, sõltuvalt sellest, mis nohu põhjustab. Allpool on toodud mõned üldised ravimid, mida saate kasutada nohu ravi või leevendamiseks:

– Ninatilgad: need võivad sisaldada antihistamiine, külmavärinaid või dekongestante, et aidata leevendada nohu sümptomeid.

– Aerosoolid: need võivad sisaldada antihistamiine, nagu ka ninatilgad, ning on vaiksemad ja lihtsamad kasutada.

– Salmid: kui saate selle sümptoomiga tõesti võidelda, võib see kaasa aidata hea hingamise taastamisele.

– Antibiootikumid: nende kasutamine võib olla juhtudel, kui nohu on põhjustatud haiguse või bakteriaalse infektsiooni poolt. Kuid te ei pea alati võtma antibiootikume, sest nende kuritarvitamine põhjustab terviseprobleeme.

Kokkuvõte

Nohu on levinud seisund, kus vedelik koguneb ninakõrvalurgetesse, kurgusse ja silmaümbrusesse. Nohu sümptomid võivad hõlmata vedeliku voolamist ninast, kurgust või silmadest ja üldist kehvust. Kuigi nohu võib olla põhjustatud erinevatest põhjustest, aitavad paljud katsed ja tõelised meetodid kiirelt nohust lahti saada. Siiski on oluline meeles pidada, et riskiravimite ülekasutamine võib põhjustada tulevikus terviseprobleeme ning alati on parem küsida nõu arsti või turvalise alternatiivi kohta.