Nullkulu

Nullkulu

kuidas keeta musta riisi?

Kuidas keeta musta riisi

Must riis on teadaolevalt üks kõige toitainerikkamaid ja maitsvamaid riisisorte. Musta riisi keetmine on mõnevõrra teistsugune kui tavapärane riis. Selles artiklis jagame teiega oma parimad näpunäited musta riisi keetmiseks ja serveerimiseks.

Mis on must riis?

Enne kui räägime musta riisi keetmisest, on oluline teada, mis tüüpi riis see üldse on. Must riis, mida nimetatakse ka keiserrisiks, on täis teraviljariis. See sisaldab suurel hulgal antioksüdante, vitamiine ja mineraale, nagu rauda, ​​kaaliumi ja magneesiumi.

Must riis on erinevalt teistest riisisortidest rikkalikum kiudaineid, mis muudab selle seedeprotsessile kasulikuks. Samuti aitab see kontrollida veresuhkru taset ja vähendada kolesterooli. Kuidas siis keeta musta riisi?

Kuidas keeta musta riisi

Musta riisi keetmine nõuab mõningaid spetsiifilisi samme, et tagada õige keetmine ja maitse.

Loputage musta riisi külma veega

Enne keetmist pese must riis külma veega. See aitab eemaldada üleliigset tärklist, mis võib muuta riisi kleepuvaks. Pesemine aitab ka vabastada musta riisi kergelt mähkmelõhnast.

Keetke riisiõli keevas vees

Musta riisi keetmiseks kasutage kahekordset vett võrreldes riisiga. See tähendab, et tassitäie riisi jaoks on vaja kahte tassi vett. Lisage kastrulisse ka lusikatäis oliiviõli ja soola.

Vähendage kuumust ja katke kaanega

Kui vesi keeb, vähendage kuumust ja katke kaanega. Laske riisil keeda vaikselt 30 minuti jooksul. Ärge avage kaant, kuna see võib segada kuumuse ja auru tasakaalu.

Eemaldage riis kuumusest ja laske sellel seista

Pärast 30 minutit keetmist eemaldage riis kuumusest ja laske sellel 10–15 minutit seista. See võimaldab aurul täielikult riisi imenduda ja riisi valmimine on täielik.

Sega ja serveeri

Viimases etapis segage must riis kergelt läbi ja serveerige koos oma lemmiklisanditega. See võib olla küpsetatud köögivili, grillitud kala või liha. Musta riisi maitse on suurepärane ja sellega saab kombineerida enamiku roogadega.

Kasulikud vihjed musta riisi keetmiseks

– Proovige musta riisi keeta veega, mis on umbes 7,2 pH. See on neutraalne pH ja sobib riisi imendumiseks, andes sellele suurema maitse.
– Kui soovite säästa aega, leotage musta riisi mitu tundi enne keetmist. See aitab riisi pehmeks muuta ja lühendab keetmisaega.
– Proovige musta riisi keeta puljongis, mitte vees. See annab riisile intensiivsema maitse.
– Nii nagu paljud teised toidud, säilib must riis kauem, kui hoiate seda kuivas ja jahedas kohas. Seega võite riisi osta suuremas koguses ja seda vajadusel kasutada.

Kokkuvõte

Musta riisi keetmine on siiski lihtne, kuid nõuab mõningast tähelepanu detailile. Peamised sammud on must riis külma veega loputamine, riisiõli kasutamine, õige koguse vee kasutamine, kuumuse vähendamine, kaane all keetmine, seismine ja segamine. Selline keetmine võimaldab mustal riisil õigesti küpseda ja säilitada oma toitainete väärtust.

Nüüd teate, kuidas õigesti keeta musta riisi. Lisaks jagasime mõningaid näpunäiteid, et aidata teil musta riisi maitsvamaks ja toitainerikkamaks muuta. Lõpuks, kui otsite uusi retsepte, võite proovida musta riisi salati, pilaffi või woki retsepte. Lisaks võite musta riisi serveerida ka külmana. Naudi!