Nullkulu

Nullkulu

kuidas keeta muna?

Kuidas keeta muna: lihtsad sammud

Munad on väga toitvad ja taskukohased toiduained, mis on meie igapäeva menüüs pidevalt kohal. Kuidas keeta muna nii, et see oleks täiuslikult küpsenud ja kergesti kooritav? Järgnevalt tutvustame samm-sammult kuidas valmistada täiuslik muna.

Vali õige suurusega pott

Munade keetmiseks on vaja piisavalt suurt potti, et veega kõik munad kataksid. Arvesta, et munad ei tohi olla liiga üksteise vastas ega kokku kleepuvas asendis, et need keedetud olekus hiljem kergesti koorida oleksid.

Leia sobiv keetmise aeg

Munade keetmise aeg sõltub nende suurusest ja sellest, kui kõvaks soovid muna keeta. Järgnev tabel annab selleks lihtsa ülevaade:

• Soft-boiled muna (vedelam munakollane): 3-4 minut
• Medium-boiled muna (poolkõva munakollane): 6-7 minut
• Hard-boiled muna (kõva munakollane): 9-12 minut

Keeda mune õigesti

Nüüd kui keetmise aeg on paigas, tuleb tuumik õrnalt torkida (kasutades seda kahvlist, millel on pikk vars) ja paigutada ettevaatlikult kuuma vette. Hoidke vee temperatuur keetmise ajal umbes 94 kraadi juures ning vältige keetmise ajal tulist keemist, selleks võite vee temperatuuri madalamaks reguleerida kui muna on juba keemiseni jõudnud. Kui oled keeranud tule kinni, võta muna lusikaga ettevaatlikult veest välja ja jahuta selle õrnalt külma veega, et välistada kukkumistemperatuuri järsku langust.

Lase munadel mõni minut jahtuda

Siin on üks või kaks minutit olulised, et enne kesta murdmist munad jahtuksid. See teeb munade koorimise kergemaks. Kord jahutatud on muna valmis ja seda võib kas õgida või muudele kirevamna maitsete ja retseptide juurde lisada.

Kokkuvõtteks

Midagi muna keetmises ei ole raske, kõige olulisem on leida õige keedu aeg ja temperatuur. Järgides ülaltoodud samme, on sul kõige täiuslikum munakogemus, millega end üllatada. Soovime head söögiisu!